Check for Trips

TUR YÜKLE PARA KAZAN!

Aklındaki bir aktiviteden kazanç mı elde etmek istiyorsun?
Yasal engellerin mi var?
Fikrini bizimle paylaş TURSAB'a kayıtlı seyahat acentası olarak biz fikrini tur yapalım sen de para kazan!

Şimdi Başla!

Neden Check for Trips?

Tatil anlayışı değişiyor, herkes bir farklılık arıyor. Klasik günlük tura katılıp şehri tanıyabiliyor ama daha fazlasını istiyor. O şehri orada yaşayanlar gibi tanımak istiyor. Sadece o şehirde yaşayan insanların bildiği yerlere gitmek, şehri solumak istiyor. Check for Trips, farklı ama yerel etkinliklere katılmak isteyenler ile bu hizmetleri profesyonel olarak sunanları ve turizm gönüllülerini biraraya getiren bir platform.

Nasıl Yaparım?

Profesyonel Turizmciler ve Turizm gönüllüleri, yörenizdeki aktiviteleri bize bildirin, organize edelim ve sitemizden duyuralım.

Möchtest du mit deinem Hobby, deinem Bauernhof oder deinem Zweitrad Geld verdienen? Oder hast Du platz an deinem Esstisch?
Teile dein Hobby auf www.checkfortrips.com, lerne Menschen mit den geleichen Interessen kennen und verdiene dabei Geld.

Bisiklet

Bisiklet

Fazla bisikletlerin ve güzel bir rotan var. Bisiklet kiralamayı profesyonel olarak zaten yapıyorsun. Bisiklet binmekten hoşlanan daha çok insanla buluş, rotanı, fiyatları ve detayları siteye gir.

At Binme

At

At çiftliğin var ve profesyonel olarak çiftliğine gelen ziyaretçilere at binme keyfi yaşatıyorsun. Daha çok kişiye ulaşmak ister misin? Cevabın evet ise gel sitemizde yerini ve fiyatını duyur. Bu keyfi paylaş.

Trekking

Trekking

Trekking yapıyor ve turlar düzenliyorsun. Kendini bulduğun zamanlar, engebeli yollarda karşına çıkan papatyanın güzelliği, dağların eteklerinde burnuna gelen çam kokusu ya da nehirden akan suyun sesi mi? Seninle aynı hisleri paylaşan daha çok insanla bir araya gelmeye ne dersin? Güzel Rotanı, fiyatları ve detayları siteye gir, biz organize edelim.

Yürüyüş Turu

Yuruyus

Yürümeyi seviyorsun. Kendine yürüyüş arkadaşı mı arıyorsun? İster şehirde ister köyde ol. Bulunduğun yeri senle keşfetsinler, sen de aynı şeyden keyif alan insanlarla bir araya gel. Rotanı belirle, detayları ve fiyatları siteye gir, organizasyonu biz yapalım.

Balık Tutma

Balık

Balık tutmaktan hoşlanıyorsun ve senin gibi balık tutmaktan keyif alanlarla bir araya gelmek istiyorsun. Teknen de var. Ne zaman ve nerede balığa çıkıyorsun, bu aktivite için belirlediğin ücret ne kadar hemen gir siteye senin için tur organize edelim.

Köy Kahvaltısı

Köy

İşlettiğin güzel bir mekanın var. Harika köy kahvaltısı sunuyorsun ama mekanını daha çok kişiye duyurmak istiyorsun. Köy kahvaltısında neler var, fiyatı ne kadar gir siteye hem mekanını daha çok insana duyur hem de kazancın artsın.

Karavan ve Kamp yerleri

Karavan

Karavanını ya da karavanlarını kiralamak istiyorsun ama nasıl yaparım diyorsan hemen siteye bilgileri, karavan özelliklerini ve fiyatını gir. Karavan için kamp yerlerini de anlat. Senin için hemen bir tur organize edelim.

Tekne, Kayık, Sörf, Paten, Su kayağı

Kayık

Teknen mi var yoksa kayığın mı? Belki de ATV. Malzemen var, yaptığın şeyi de seviyorsun. Yeni insanlarla da tanışmak bu keyfi paylaşmak istiyorsun. Hemen siteye bilgileri gir biz senin için organize edelim.

Segway Turu

Segway

Son dönemde Avrupa’da şehri insanlar segwayleri ile geziyor. Sen de meraklısın. İnsanlarla nasıl bir araya gelebilirim diyorsan bu aktivite için belirlediğin ücret ne kadar hemen gir siteye senin için tur organize edelim.

Köpekseverler birada

Köpek

Hayvan severlerin köpekleriyle bir arada toplanıp güzel bir gün geçirmesini organize etmek istiyorsun. Belki köpeğini barınaktan aldın ya da sokakta gördüğün o güzel bakışlı köpeği sahiplendin. Senin gibi birçok insan var. Yeni insanlarla tanışmak, deneyimlerini paylaşmak için bir buluşma gerçekleştirmek istiyorsun. Bildiğin köpek dostu bir mekan veya bir çiftlik var. Hem köpeklerinizin eğleneceği, doyasıya koşturup oynayabileceği hem de sahiplerinin tanışıp dost olabileceği aktiviteyi detayları ve fiyatlarıyla gir siteye biz de organizasyonu yapalım.

Yöresel Yemek Turları

Yöresel

Turizmcisin. Senin yörene özgü yemekleri tanıtmak ve turlarını duyurmak istiyorsun. Bu işi profesyonel olarak yapan turizmci kardeşim turunu siteye yükle, daha çok insana ulaş.

Ev Yemeği

Ev

Harika yemek yaparım, misafir ağırlamaktan da hoşlanırım diyorsan neden para kazanmayasın ki. Kişi sayısını, menünü, saatini ve fiyatını belirle, siteye gir. Şehrine gelen turistlere yemeğini ikram etmen için organizasyonu biz yapalım.

Yemek Kursu

Yemek Kursu

Yemek yapmakta ustasın ve bu yemekleri nasıl yaptığını, tariflerini başkalarıyla da paylaşmak istiyorsun. Ev ekonomine katkı sağlamak istiyorsun ve ustalığını nasıl paraya çevireceğini düşünüyorsun. Evine gelen turistlere yemek kursu vermeye ne dersin? Yörene özgü hangi yemeği öğretmek istiyorsun, kişi sayısı, saatleri, fiyatı siteye gir. Yemeği birlikte yapacağınız sonra da keyifli bir sohbet eşliğinde afiyetle yiyeceğiniz organizasyonu biz ayarlayalım.

Umarız sitemizi detaylıca anlatabilmişizdir. Yukarıdaki örnekleri geliştirmek tabiki mümkün. Çocuklar ve gençler için aktivite mekanlarını, sağlıklı yaşam ile ilgili etkinlikleri, değişik turları, dans ya da folkor kurslarını yükleyebilirsin. Belki de en iyi pokemon yakalanacak yerleri biliyorsundur.

Son söz; bloggerlar sizleri unutmadık. Yol, şehir ve ülke deneyimlerinizi sitemizden paylaşabilirsiniz. Böylelikle birçok gezgine ulaşabilirsiniz.

Gece hayatını seninle keşfetsinler

Gece Hayatı

Bulunduğun şehirde barları, gece kulüplerini iyi biliyorsun. Zaten gece dışarı çıkmayı seviyorsun ve bir çevren var. Neden bunu değerlendirmiyorsun? Şehrine gelen turistler gece hayatını seninle keşfetsinler. Ücretsiz girilen mekanlar, bedava shotlar nerede var, nerenin müziği ve eğlencesi çok iyi en iyi sen biliyorsun. Buluşma noktası, saatleri, kişi sayısını ve fiyatları siteye gir, biz tur organize edelim sen de hem yeni insanlarla tanış, hem eğlen hem de para kazan.

Zeytinlik ve zeytinyağı

Zeytin

Zeytincilikle geçimini sağlıyorsun. Zeytin nasıl toplanır, nasıl zeytinyağı yapılır biliyorsun. Şehrine, köyüne gelen bu konuya meraklı turistlerle bir araya gelmek ve onlara bu detayları anlatmak istersen hemen siteye bilgileri ve fiyatları gir. Turistlerle buluşmanı biz organize edelim, ziyaret sonrası onlara yaptığın zeytinyağını sen tattır farkını göster.

Yerel dokuma ve el sanatları

Yerel

Kasabana, köyüne gelen turistlere yörene özgü el sanatlarını ve dokumalarını tanıtmak mı istiyorsun? Sadece gösterme, turistler de geçsin dokuma tezgahının başına, denesin, yapılışını öğrensin, deneyimlesin. Temel bir eğitim ver, hem tanıt hem kazan. Biz tura dönüştürelim ve seni turistlerle bir ayara getirelim.

Fındık, Çay Toplama Deneyimi

Çay

Karadeniz’e gelen turistlere farklı bir deneyim mi yaşatmak istiyorsun. Hepimiz çay içmeyi ve Fındık yemeyi severiz. Severiz de nasıl yetişir, nasıl toplanır, ne evrelerden geçer bilmeyiz. İşte sana fırsat. Kişi sayısı, saatleri, fiyatları ve deneyimle ilgili detayları siteye gir, biz bir organizasyon yapalım ve seni turistlerle buluşturalım. Hem sen kazan hem farkındalık yarat.

Organik Tarım Turu

Tarım Turu

Hayatından yapay olan her şeyi çıkartıyorsun. Yediğine içtiğine dikkat ediyorsun. İşi ileri götürüp organik tarıma mı başladın. Seninle aynı fikri paylaşan insanları bir araya topla gel anlat organik tarımı. Nasıl ekilir göster, onlar da yapsın. Uğraşsınlar toprakla, tabiat anayı hatırlasınlar. Siteye bilgileri girmek senden, organizasyonu yapmak bizden.

Kendin Topla Kendin Ye

Topla

Tarlan var, büyüklüğü önemli değil. Ekip biçiyorsun. Toprakla uğraşıyorsun. Toprağa dokunuyorsun. Tohumun hayat bulmasına tanıklık ediyorsun. Gel bu harika olayı meraklıları ile paylaş. Hem kazan, hem öğret hem paylaşmanın keyfine var. Turistler topladıklarını tatma fırsatına da sahip olsunlar. Nasıl mı olacak? Bu da bizim işimiz. Siteye girdiğin bilgilerinle organizasyonu biz yapacağız, sen de meraklılarıyla buluşacaksın.

Fotoğraf meraklılarına özel

Fotoğraf

Fotoğraf çekmeyi çok seviyorsun. Senin gibi insanlarla güzel rotalarda bu deneyimi paylaşmak istiyorsun. O zaman hadi yükle siteye rotayı ve diğer bilgileri biz de organize edelim.

Şairler ve Aşıklar buluşması

Şair

Şiire meraklısın, şiire döküyorsun hayatını, özlemlerini, hikayeni. Yalnız değilsin. Şiir tutkunları ile buluşmaya ne dersin? Gün içinde “Şiir saatleri” güzel olmaz mı? Ya da sazın elinde Anadolu'nun taşı, toprağı, havası, suyu sazın tellerinden akıyor. Aşıklar atışması sadece hemşehrilerinle olmaz. Aşıklar bir araya gelmeden gelenek sürmez. Siteye girdiğin bilgilerinle organizasyonu biz yapacağız, sen de günün keyfini çıkartacaksın.

Efsane ve Hikayeler turu

Efsane

Yerel hikayeleri, efsaneleri dinlemeyi kim sevmez ki? Yörene özel hikayeleri yaşadığın yeri, tanımaya gelenlere anlat. Senin anlatımınla şehri yaşasınlar. Şehrini, kasabanı, köyünü tanıtmayı hikayeler ve efsanelerle beze. Bir yeri tanımak sadece yürüyerek değil aynı zamanda dinleyerek mümkün. Öyleyse gir siteye bilgileri, organizasyon bizden anlatması senden.

Kaligrafi, Hat, Resim Kursu

Kaligre

Gördüğün güzellikleri fırça darbeleri ile tuvale mi yansıtıyorsun? Bu güzelliği başkalarıyla da paylaşmak ister misin? Ya da keskin aynı zaman da bir o kadar zarif yazıya mı yansıtıyorsun güzelliği. Belki profesyonelsin belki senin kadar ruhu ince insanlarla bu güzelliği paylaşmak isteyenlerdensin. Gel bu güzelliği meraklıları ile paylaşmak için siteye bilgileri gir biz organizasyonu yapalım.

En iyi Mangalcılar

Mangal

Tatile arabayla çıkanlar için yol kenarlarındaki mangalcılar vazgeçilmez. Peki en iyi mangalcı kim? En iyi et nerede? En iyisi sensen niye daha fazla insana tanıtmıyorsun kendini? Yol üzeri şans eseri bulunmaktansa gel gir siteye bilgileri herkes tanısın seni.

Snowboard, Skateboard, Paten

SnowBoard

Daha çok doğa ve ekstrem sporlar yapmayı seviyorsun ve senin gibi insanlar arıyorsun. Detayları siteye yükle, organizasyonu biz yapalım. Seninle aynı heyecanı paylaşan insanlarla biraraya getirelim.

Yerel Pazar Gezimi

Yerel Pazar

Yörenin yerel pazarlarını sen biliyorsun. En iyi domates ya da biber tezgahının nerde olduğunu, oya oya işlediği ürünleri satan teyzeyi, dağdan elleriyle topladığı kekikleri satan amcayı sen biliyorsun. Hikayeleriyle yerel pazarları anlatmaya ve gezdirmeye ne dersin? Biz senin için güzel bir tur haline getirelim, seni insanlarla buluşturalım.