Check for Trips

Zeus’un doğum yerine yürüyüş ve Terk Edilmiş Lübbey Köy Gezisi

Yurtiçi Turları, İzmir

Detaylar

Tur Süresi:
13 saat

Rehber:
2 Uzman Rehber, 1 Sağlık Görevlisi

Başlangıç Saati
07:00

Geçerlilik Günleri:
Cumartesi, Pazar

Minimum Kişi:
1


Genel Bakış

Konusunda uzman 2 rehber ve 1 sağlık görevlisi eşliğinde Zeus’un doğduğu yer olarak da bilinen Keldağ'da harika bir yürüyüş gerçekleştirecek ve Keldağ'ın eteklerinde bulunan tarihi çok eskilere dayanan terkedilmiş Lübbey Köy'ünü keşfedeceksiniz. Köyde odun ateşinde çay molası ise tüm yorgunluğunuzu alacak.

Sizi Neler Bekliyor?

Sabah saat 07.00'da Ödemişte uzman rehberinizle buluşup kısa bir çay molasının ardından saat 09.45'de Zeus'un doğduğu yer olarak da bilinen Keldağ yürüyüşünüz başlayacak.

Türkiye Dağcılık Federasyonunun 8 dağcılık eğitimini tamamlamış Sertifikalı Rehberiniz Salim Taşbaş eşliğinde Keldağ Zirve yürüyüşünüz "Orta zor" parkur derecesinde 5 saat sürecek ve saat 13.00'de Zirve'de Sucuk-ekmek-ayran'dan oluşan öğle yemeğinin keyfine varacaksınız.

Bir saatlik öğle molasının ardından dönüş yoluna geçeceksiniz.Saat 15.30'da Başova Yaylasından araçlara binerek Lübbey Köyüne doğru hareket edeceksiniz. Yarım saatlik bir yolculuk sonunda Lübbey Köyüne varacak ve bu köyü keşfedeceksiniz. Köyde odun ateşinde demlenmiş çayınızı yudumlarken yorgunluğunuzu üstünüzden attığınızı hissedeceksiniz.

1 saatlik köy ziyaretinizin ardından Başova Yaylasına hareket edeceksiniz. Saat 18.00 itibariyle turunuz, Ödemiş- İzmir dönüş transferinizle sona erecek.

Uzman Rehber/Tur Lideri Salim Taşbaş Hakkında
1966 yılında Tokat'ta doğan Taşbaş, 1998 yılından beri Ödemişte yaşıyor ve Ödemiş Mesleki Eğitim Merkezinde Öğretmen olarak görev yapıyor. Salim Taşbaş profesyonel dağcılığa 2007 yılında Isparta Yalvaç Sultan Dağına tırmanarak başlamıştır. Daha sonra Bozdağ, Ağrı, Erciyes, Süphan, Hasan, Kaçkarlar, Dedegöl, Barla, Antalya Kızlar Sivirisi, Medetsiz, Demirkazık, Akdağ ve Honaz dağlarına tırmanış gerçekleştirmiştir. Ayrıca, Allahuekber Dağı Sarıkamış, Şehitleri anma ve Erciyes Dağlarına kış tırmanışı gerçekleştiren Taşbaş, Türkiye Dağcılık Federasyonunun8 tane dağcılık eğitimini tamamlayarak sertifika almıştır. Taşbaş'ın katıldığı ve sertifika aldığı eğitimler: Yaz Temel Eğitimi, Yaz Gelişim Eğitimi, Kış Temel Eğitimi, Kış Gelişim Eğitimi, İleri Kaya Eğitimi, İleri Kar Buz Eğitimi, Yaz Arama-Kurtarma Eğitimi, Kış Arama-Kurtarma Eğitimi

Nasıl Giderim?

Ödemiş Hükümet Konağı önünde Rehber ile buluşma.

Ödeme Yöntemi

Ödemenizi varışta hizmet sağlayıcıya yapabilirsiniz. Hizmet sağlayıcının ön ödeme talep etmesini gerektiren durumlarda hizmet sağlayıcı rezervasyon sonrası sizinle iletişime geçecektir.

Dahil Olanlar

 • Ödemişten yürüyüş parkur başlangıç yerine ulaşım
 •  Başova Yaylasından Lübbey Köyüne ulaşım
 • 2 Rehber
 • 1 Sağlık Personeli
 • Doğa yürüyüşü ve Lübbey Köyü gezimi
 • Lübbey Köyünde odun ateşinde Çay İkramı

Hariç Olanlar

 • İzmir'den Ulaşım
 • Öğle Yemeği
 • Ekstra Yiyecek ve içecekler
 • Kişisel harcamalar

İptal Koşulları

Rezervasyonunuzu 24 saat öncesine kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz. İptal talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Farklı bir iptal koşulu söz konusu ise hizmet sağlayıcı sizinle iletişime geçecektir.

Buluşma / Kalkış Noktası

Umurbey Mahallesi, Mithatpaşa Cd. No:5, 35750 Ödemiş/İzmir, Türkiye

Ek Bilgiler

 • Fiyat minumum 1 maksimum 13 kişiliktir.Kişi sayısı arttıkça fiyat düşecektir.

 • Lütfen rezervasyon onay belgenizin çıktısını yanınızda bulundurunuz.

 • Fiyat, tur fiyatıdır. İsterseniz 1 kişi isterseniz 30 kişiye kadar grup olarak katılabilirsiniz.

 • Bu yürüyüş turuna 15-60 yaş arası, sağlık sorunu olmayan, daha önce doğa yürüyüşlerine katılmış, deneyimli kişiler katılabilir.

 • Mevsime göre uygun kıyafetler ve rahat yürüyüş botları giyiniz. Yanınıza sırt çantası, yedek kıyafet, su, güneş gözlüğü ve kremi, şapka/bere, eldiven, mont/anorak almayı unutmayınız.                                             


0 Değerlendirme Görüşünü Paylaş

Geri dön
Kişi Başı 1.500,00

Tam olarak nerede?