Check for Trips

Ulaşım ve Rehber Dahil İzmir Kültür Turu

Yurtiçi Turları, İzmir

Detaylar

Tur Süresi:
8 saat

Rehber:
Türkçe

Kalkış Saati:
07:00

Geçerlilik Günleri:
Cumartesi, Pazar

Minimum Kişi:
1


Genel Bakış

Sizler için hazırlamış olduğumuz 8500 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan 'medeniyetler beşiği' İzmir günübirlik kültür turunda Kadifekale, Agora, Ahmet Piriştina Müzesi, Tarihi Asansör ve Dario Moreno Sokağı'nı ziyaret edeceğiz.

Sizi Neler Bekliyor?

Turumuza sabah 08.00'de rehberimiz eşliğinde belirtilen hareket noktalarımızdan hareketimizle başlıyoruz. İlk olarak sizleri Helen, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait kalıntıların bulunduğu, Eski İzmir (Smyrna) dışında kalan Pagos'ta kurulmuş Kadifekale'yi gezdiriyoruz. Buradaki kısa gezimizin ardından antik dönemlerde, tüccarların kalbi olan, kentin siyasi, idari, adli ve ticari merkezi haline gelmiş Agora Antik Kenti'ne geçiyoruz.  

Bir dönem İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olan merhum Ahmet Piriştina'nın İzmir için planlayıp hayata geçirdiği ve 2004 yılından bu yana açık olan Piriştina Müzesi'ni gezerek günümüze devam ediyoruz. İzmir'in en önemli simgelerinden biri, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken ve İzmir'i seyre daldığımız Tarihi Asansör'ü ziyaret etmeden olur mu ? Buralara gelmişken İzmirli ünlü şarkıcı Dario Moreno'dan adını alan ve müze haline getirilmiş evinin bulunduğu sokak olan Dario Moreno Sokağı'nı gezmeden olmaz tabiki.  İzmir'in büyülü atmoferindeki gezimiz devam ederken bir öğle yemeği molası veriyoruz.

Mola bitiminde, Fuar İzmir Arkeoloji Müzesi, Atatürk Müzesi gibi İzmir'in en önemli müzeleri gezme fırsatınız olacak. Aynı zamanda ilk yerleşim yerlerinden biri ve eski adı Smyrna olan eski İzmir kentini de gezeceğiz. Son olarak gezimiz İzmir'in Karşıyaka ilçesinde bulunan ve Zübeyde Hanım'ın son günlerini geçirdiği Latife Hanım Köşkü ve ardından Zübeyde Hanım Anıt Mezarı'nı ziyaretimiz ile son bulacaktır.

Nasıl Giderim?

Hareket Noktaları;

08.00 Hatay Üçyol Metro

08.20 Bornova Metro

08.40 Karşıyaka Anıt

Ödeme Yöntemi

Ödemenizi varışta hizmet sağlayıcıya yapabilirsiniz. Hizmet sağlayıcının ön ödeme talep etmesini gerektiren durumlarda hizmet sağlayıcı rezervasyon sonrası sizinle iletişime geçecektir.

Dahil Olanlar

 • Ulaşım
 • Profesyonel rehberlik
 • Gezi Sigortası
 • Acenta Refakati

Hariç Olanlar

 • Öğle yemeği
 • Müze ve örenyeri giriş ücretleri

İptal Koşulları

Rezervasyonunuzu 24 saat öncesine kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz. İptal talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Farklı bir iptal koşulu söz konusu ise hizmet sağlayıcı sizinle iletişime geçecektir.

Buluşma / Kalkış Noktası

Konak Mahallesi, İzmir Saat Kulesi, 35360 Konak/İzmir, Türkiye

Ek Bilgiler

 • Lütfen rezervasyon onay belgenizin çıktısını yanınızda bulundurunuz. 

 • Transfer yapılacak otobüste koltuk istenmemesi durumunda 0-6 yaş çocuk ücretsizdir.

 • Fotoğraf makinası, şapka, güneş gözlüğü ve güneş kreminizi yanınıza almayı unutmayınız.

 • Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

 • Hava Koşullarına ve yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, varsa indirim kartlarınız ve Müze Kartınızı yanınıza almayı unutmayınız.


0 Değerlendirme Görüşünü Paylaş

Geri dön
Kişi Başı 50,00

Tam olarak nerede?