Check for Trips

Ulaşım ve Rehber Dahil Günübirlik Güney Sakız Adası Turu

Yurtiçi Turları, Çeşme

Detaylar

Tur Süresi:
8 saat

Rehber:
Türkçe

Başlangıç Saati
08:00

Geçerlilik Günleri:
Her gün

Minimum Kişi:
5


Genel Bakış

Sabah 09.00 da hareket edecek olan Hızlı Katamaranımız için saat 08:00 de Çeşme Limanında rehberimiz ile buluşuyoruz. Yaklaşık 20 dakika sürecek keyifli bir yolcuğun ardından Sakız adasına varıyoruz ve rehberimiz eşliğinde turumuza başlıyoruz. 

Sizi Neler Bekliyor?

İlk durağımız; Sakız ağaçlarının bulunduğu bölge MASTICHORIA ve ARMOLIA (Seramik Köyü).Sakız ağaçlarının bulunduğu bölge Mastichoria bölgesinde; Sakız Ağaçlarının bakımı, hasat ve mahsulü hakkında detaylı bilgiler alacaksınız. Armolia Köyü; El seramikleriyle ünlü bu köyde, dileyen yolcularımızın yörede el işçiliği ile yapılan hediyelik eşyaları alma imkânı vardır.

İkinci durağımız ise; PİRGİ KÖYÜ; Dar sokaklar, kiliseler ve aralarından St. Apostles, siyah beyaz geometrik şekilleri ile kaplı eşsiz dış duvar dekorlu evleri - "xysta"; ziyaret edeceğimiz noktalar arasında...Rehberimizle verilecek kahve molası ile köy meydanından kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

MESTA (LABİRENT KÖY); Mesta, Sakız adasının en eski köyüdür. İyi korunmuş taş evleri, dar ve çoğu yerde üzerleri kemerlerle kapatılmış labirent sokakları ile açık müzeyi andırır bize. Sakız adasının en büyük ve önemli kiliselerinden olan Taksiarkhi Kilisesi, köyün tam meydanında bulunmaktadır. Mesta köyümüzü gezdikten sonra, öğle yemeği için köyün liman kasabası olan Limenas’ a geçiyoruz. Burası küçük bir balıkçı kasabasıdır. Denize sıfır restoranlarda taze deniz mahsullerini deneyebilirsiniz. Öğle yemeğimizden sonra, dönüş için limana transferimiz gerçekleşmektedir.

Ödeme Yöntemi

Ödemenizi varışta hizmet sağlayıcıya yapabilirsiniz. Hizmet sağlayıcının ön ödeme talep etmesini gerektiren durumlarda hizmet sağlayıcı rezervasyon sonrası sizinle iletişime geçecektir.

Dahil Olanlar

  • Çeşme – Sakız - Çeşme hızlı katamaran geçişleri
  • Güney ada turu
  • Türkçe rehberlik hizmeti

Hariç Olanlar

  • Devlete ödenen yurtdışı çıkış harcı
  • Vize ücreti
  • TURSAB Zorunlu Seyahat Sigortası
  • Öğle yemeği
  • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

İptal Koşulları

Rezervasyonunuzu 24 saat öncesine kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz. İptal talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Farklı bir iptal koşulu söz konusu ise hizmet sağlayıcı sizinle iletişime geçecektir.

Buluşma / Kalkış Noktası

Musalla Mahallesi, Atadağ Cd. No:19, 35930 Çeşme/İzmir, Türkiye

Ek Bilgiler

  • Lütfen rezervasyon onay belgenizin çıktısını yanınızda bulundurunuz. 


0 Değerlendirme Görüşünü Paylaş

Geri dön
Kişi Başı 1.468,00

Tam olarak nerede?