Check for Trips

Transfer ve Rehber Dahil Dolmabahçe Sarayı ve Avrupa'dan Asya'ya Çamlıca Tepesi Turu

Yurtiçi Turları, İstanbul

Detaylar

Tur Süresi:
3,5 Saat

Rehber:
Türkçe, İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca

Başlangıç Saati:
14:00

Geçerlilik Günleri:
Her gün

Minimum Kişi:
1


Genel Bakış

Osmanlı Sultanlarının son ikametgahı olan Dolmabahçe Sarayı'nın ziyaret edeceğiniz ve Boğaz'ı en iyi görüş açısına sahip Çamlıca Tepesi Avrupa'dan Asya'ya uzan bir tur sizleri bekliyor.

Sizi Neler Bekliyor?

Turumuz konaklama yapmış olduğunuz otelden tur başlangıç noktasına transferiniz ile başlıyor. İlk ziyaretimiz 1856 yılında Sultan Abdülmecit tarafından yaptırılmış olan Dolmabahçe Sarayı. Osmanlı'nın zor döneminde yapılmış olmasına rağmen oldukça görkemli olmasıyla dikkat çekmektedir.

Osmanlı hakimiyetinin izlerini yansıtan Dolmabahçe, geleneksellik ile Batı izleri buluşturan ihtişamlı bir yapıdır. Topkapı Sarayı'nın yetersiz kalması nedeniyle yaptırılan saray, haremlik ve selamlık olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Selamlık kısmında resmi odalar ve Merasim Salonu, haremlik kısmında ise padişah ve ailesinin özel yaşam alanları bulunmaktadır.

Kristal Merdiven, Bab-ı Hümayun kapısı, Kuğulu Havuz, 2500 kişilik Merasim Salonu, 10 Kasım 1938’de Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu yatak odası ve gümüş ile mermer işlemeli Padişah Hamamı Saray'ın mutlaka görülmesi gereken bölümleri arasındadır.

Dolmabahçe Sarayı gezimizden sonra Avrupa kıtası ile Asya Kıtası'nı birbirine bağlayan Boğaz Köprüsü manzarası eşliğinde Boğaz'ı ve İstanbul'u en iyi açıdan izleyebileceğimiz Çamlıca Tepesi'ne gidiyoruz. İstanbul'un doyulmaz manzarasını birbirinden güzel fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirdikten sonra dönüş yoluna geçiyoruz.

Nasıl Giderim?

Konaklama yaptığınız otelden transferiniz gerçekleştirilecektir. Otel bilgileriniz ve buluşma saatini belirlemek için rezervasyon sonrası acenta yetkilimiz sizinle iletişime geçecektir.

Herhangi bir otelde konaklama yapmıyor ancak turumuza katılmak istiyorsanız 14.00'de Tamara Restorant turumuzun başlangıç noktasıdır.

Ödeme Yöntemi

Ödemenizi varışta hizmet sağlayıcıya yapabilirsiniz. Hizmet sağlayıcının ön ödeme talep etmesini gerektiren durumlarda hizmet sağlayıcı rezervasyon sonrası sizinle iletişime geçecektir.

Dahil Olanlar

  • Rehber
  • Araç
  • Konaklama yaptığınız merkezi otellerden tur başlangıç noktasına gidiş-dönüş transferleri
  • Tüm Giriş ücretleri

Hariç Olanlar

  • Uzak Otellerden gidiş dönüş transferleri
  • Yiyecek ve içecekler
  • Kişisel Harcamalar

İptal Koşulları

Rezervasyonunuzu 24 saat öncesine kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz. İptal talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Farklı bir iptal koşulu söz konusu ise hizmet sağlayıcı sizinle iletişime geçecektir.

Buluşma / Kalkış Noktası

Sultan Ahmet Mahallesi, Küçük Ayasofya Cd. No:14, 34122 Fatih/İstanbul, Türkiye

Ek Bilgiler

  • Rezervasyon onay belgenizin çıktısını yanınızda bulundurunuz.


0 Değerlendirme Görüşünü Paylaş

Geri dön
Kişi Başı 217,00

Tam olarak nerede?