Check for Trips

Transfer ve Öğle Yemeği Dahil Bizans ve Osmanlı Eserleri Turu: Sultanahmet Meydanı, Sultanahmet Camii, Ayasofya, Hipodrom, Kapalı Çarşı, Topkapı Sarayı ve Padişah Türbeleri

Yurtiçi Turları, İstanbul

Detaylar

Tur Süresi:
8 Saat

Rehber:
Türkçe, İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca

Başlangıç Saati:
09:00

Geçerlilik Günleri:
Her gün

Minimum Kişi:
1


Genel Bakış

8 saat boyunca rehberiniz eşliğinde Hem Bizans hem de Osmanlı Eserleri'ni tanımaya ne dersiniz?

İstanbul'un önde gelen görülmeye değer klasiklerini keşfedeciniz rehber eşliğinde yarım günlük tur sizleri Sultanahmet Meydanı'ndan Galata Kulesine, Ayasofya'dan Mavi Camii'ye, Kapalıçarşı'dan Hipodrom, Yılanlı Sütun, Theodosius Diklitaşı ve Alman Çeşmesi'ne götürüyor...

400 yıl boyunca devletin idare merkezi olan ve Osmanlı Padişahları'nın yaşadığı, Sultan ailesinin özel hamamları, Taht Salonu, Ağalar Camii'yi ziyaret edeceğiniz;  İmparatorluk hazinesinin, kutsal İslam eserlerinin, Çini porselenlerinin, silahların, kaligrafi eserlerinin sergilendiği; Osmanlı sultanlara ev sahipliği yapmış olan Topkapı Sarayı turumuza davetlisiniz...

Sizi Neler Bekliyor?

Bizans ve Osmanlı İmparatorlukları’nın yönetildiği, Tarihi Yarımada’nın kalbi olan Sultanahmet Meydanı gezimiz rehberimizin anlatımı ile daha da anlam kazanıyor.

İmparator Justinian tarafından 6. yüzyılda bazilika olarak inşa ettirilmiş, günümüzde mimarinin mucizelerinden biri olarak kabul edilen Ayasofya'yı ziyaretimiz ardından Ayasofya’ nın hemen karşısında bulunan ve Osmanlı mimarisinin önde gelen, I. Sultan Ahmet tarafından 1609 - 1617 seneleri arasında inşa ettirmiş olan Sultan Ahmet Camii’sini geziyoruz. Türkiye’nin altı minareli tek camiisinin mavi ve turkuaz çinilerine değinerek Batı Dünyası bu muhteşem yapıta ‘Mavi Camii’ adını vermiş. 

Turumuzun devamında Hipodrom'u süsleyen Yılanlı Sütun,Theodosius Dikilitaş’ı ve Alman Çeşmesine gidiyoruz. Hipodrom, Bizanslıların inşasını 203 yılında bitirmiş oldukları sosyal ve spor hayatlarının merkeziydi. Dikilitaş ise Mısır Firavunu Thutmosi III tarafından M.Ö. 1500 senelerinde Luksor’da yaptırılmış ve 390 senesinde Bizans İmparatoru Theodosius tarafından İstanbul’a getirttilmiş. 3500 senelik obelisk böylece İstanbul’un en eski tarihi anıtı olma ünvanına sahip.

1460 senesinde Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan ve zamanla 31.000 m²lik bir alana yayılıp yaklaşık 4.000 dükkanı barındıran dünyanın en büyük ve en eski çarşılarından biri olan Kapalı Çarşı'da antika, mücevher, altın, halı, deri ve hediyelik eşya dükkanlarını ziyaret ediyoruz.İsteğe bağlı olarak Türk Halı tanıtımını izliyoruz.

Kapalı çarşı gezimizin ardından öğle yemeği için restorantımıza gidiyoruz. Dinlenip enerjimizi depoladıktan sonra Topkapı Sarayı ziyareti için yola çıkıyoruz.

80.000 metrekare alana yayılmış, muazzam bir yapı olan Topkapı Sarayın'dan Boğaz’ın göz alıcı manzarası eşliğinde yemyeşil bahçeler ve avlularda gezintinizin yanı sıra, Saray'ın her köşesine ayrı ayrı değer katan sanat eseri eşliğinde eşsiz mimarisini inceleme imkanı bulacaksınız. 

İstanbul’un baş tacı Topkapı Sarayı’nı ziyaretiniz sırasında, sarayın çok yönlü kullanımları hakkında bilgiler alabileceğiniz; hanedanların ve asillerin yaşadığı odalar, yemek odaları, misafir odaları, koridorlar, eğlence odaları ve görkemli avluları gezerken rehberinizin anlatacağı şaşırtıcı hikayeler ile tarih bilgilerinize yenileri eklenecek.

Ayasofya’ nın güneydoğusundaki hazire içinde yer alan beş Osmanlı padişahına ait Padişah Türbeleri'ni ziyaretiniz esnasında giriş kapısının iki yanında bulunan ve 16. yüzyılın en güzel çini örneklerinden olan mor, kırmızı, yeşil ve mavi çiçek desenli çini panoları görme imkanına sahip olacaksınız.

Ayrıca Lahit üzerinde sergilenmekte olan Şehzade kaftanları ve Kabe örtüsü parçalarından bazı bölümleri de görebileceksiniz.

Nasıl Giderim?

Konaklama yaptığınız otelden transferiniz gerçekleştirilecektir. Otel bilgileriniz ve buluşma saatini belirlemek için rezervasyon sonrası acenta yetkilimiz sizinle iletişime geçecektir.

Herhangi bir otelde konaklama yapmıyor ancak turumuza katılmak istiyorsanız saat 09.00'da Sarayburnu Çay Bahçesi turumuzun başlangıç noktasıdır.

Ödeme Yöntemi

Ödemenizi varışta hizmet sağlayıcıya yapabilirsiniz. Hizmet sağlayıcının ön ödeme talep etmesini gerektiren durumlarda hizmet sağlayıcı rezervasyon sonrası sizinle iletişime geçecektir.

Dahil Olanlar

  • Konaklama yaptığınız merkezi otellerden tur başlangıç noktasına gidiş-dönüş transferleri
  • Araç
  • Rehber
  • Öğle yemeği
  • Tüm Giriş ücretleri

Hariç Olanlar

  • Uzak Otellerden gidiş dönüş transferleri
  • İçecekler
  • Kişisel Harcamalar

İptal Koşulları

Rezervasyonunuzu 24 saat öncesine kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz. İptal talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Farklı bir iptal koşulu söz konusu ise hizmet sağlayıcı sizinle iletişime geçecektir.

Buluşma / Kalkış Noktası

Sarayburnu İskelesi Avşa - Marmara Adası, Fatih/İstanbul, Türkiye

Ek Bilgiler

  • Lütfen rezervasyon onay belgenizin çıktısını yanınızda bulundurunuz. 


0 Değerlendirme Görüşünü Paylaş

Geri dön
Kişi Başı 381,00

Tam olarak nerede?