Check for Trips

Transfer, Rehber, Boğaz Turu ve Öğle Yemeği Dahil Dolmabahçe Sarayı ve Avrupa'dan Asya'ya Çamlıca Tepesi Turu

Yurtiçi Turları, İstanbul

Detaylar

Tur Süresi:
8 Saat

Rehber:
Türkçe, İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca

Başlangıç Saati:
09:00

Geçerlilik Günleri:
Her gün

Minimum Kişi:
1


Genel Bakış

Tekne ile Boğaz turu yapabileceğiniz, Osmanlı Sultanlarının son ikametgahı olan Dolmabahçe Sarayı'nın ziyaret edeceğiniz ve Boğaz'ı en iyi görüş açısına sahip Çamlıca Tepesi ziyaretiniz ile sonlanacak, Avrupa'dan Asya'ya uzanan bir gün sizleri bekliyor.

Sizi Neler Bekliyor?

Boğaz’ ın bir kolu ve doğal bir liman olan, İstanbul’ un tarihi ve yeni bölgelerini birbirinden ayıran, Bizans boyunca ilk kolonilerin yerleşmiş olduğu Haliç, Bizans Yahudileri’ nin, İtalyan tacirlerin ve Müslüman olmayan diğer azınlıkların ikametgahıdır. Balat’ ta Bulgarlar’ ın Metal Kilisesi ve 22 km. uzunluğundaki, orta çağın en güçlü surları olan Şehir Surları yol boyunca göreceğiniz eşsiz eserler arasında yer alıyor.

Binbir çeşit baharatın farklı aromalarının mistik kokularıyla kaplı Mısır Çarşısın'da meyve, sebze, balık, çiçek satan dükkanları ziyaret edecek dilerseniz alışveriş yapabilirsiniz.

Avrupa ve Asya’ yı ayıran su yolu boyunca Osmanlı mimarisinin örneklerinden mermer sarayların, tarihi ahşap köşklerin yanı sıra modern ve lüks evlerin ve apartmanların fotoğraflarını çekme fırsatı bulacağınız Boğaz Turu'nda sizleri büyülecek tarihi yapıları fotoğraflayabilir, Fatih tarafından Boğaz’ı korumak ve kontrol etmek amacıyla inşa ettirilmiş olan askeri mimarinin eşsiz bir örneği Rumeli Hisarı'nı tekneden gözlemleyebilirsiniz.

Öğle yemeği için restoranımıza doğru yol alıyoruz. Kısa bir dinlenme ve öğle yemeği molası sonrası Osmanlı sultanlarının son ikametgahı olan Dolmabahçe Sarayı'nı ziyaret ediyoruz., iki Osmanlı mimarı Karabet ve Nikogos Balyan tarafından 110.000 m² alan üzerine üç bölüm olarak inşa edilmiştir.Avrupa antikaları, mobilyaları ve 4,5 tonluk avizesiyle meşhur sarayda 285 oda ve 46 salon bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti’ nin kurucusu ATATÜRK’ ün çalışma ve yatak odası da Dolmabahçe Sarayı'ndadır.

Turumuza bir kıtadan (Avrupa) diğerine (Asya) 2 dakikada geçmek için eşsiz bir şans tanıyan Boğaz Köprüsü ile devam ediyoruz. Boğaz’ a ve İstanbul’ a en iyi görüş açısına sahip Çamlıca Tepesi' nden panoramik manzarayı seyre doyuyor ve geri dönüş için yola çıkıyoruz.

Nasıl Giderim?

Konaklama yaptığınız otelden transferiniz gerçekleştirilecektir. Otel bilgileriniz ve buluşma saatini belirlemek için rezervasyon sonrası acenta yetkilimiz sizinle iletişime geçecektir.

Herhangi bir otelde konaklama yapmıyor ancak turumuza katılmak istiyorsanız 09.00'da Sarayburnu Çay Bahçesi turumuzun başlangıç noktasıdır.

Ödeme Yöntemi

Ödemenizi varışta hizmet sağlayıcıya yapabilirsiniz. Hizmet sağlayıcının ön ödeme talep etmesini gerektiren durumlarda hizmet sağlayıcı rezervasyon sonrası sizinle iletişime geçecektir.

Dahil Olanlar

  • Rehber
  • Araç
  • Konaklama yaptığınız merkezi otellerden tur başlangıç noktasına gidiş-dönüş transferleri
  • Öğle Yemeği
  • Tüm Giriş ücretleri

Hariç Olanlar

  • Uzak Otellerden gidiş dönüş transferleri
  • İçecekler
  • Kişisel Harcamalar

İptal Koşulları

Rezervasyonunuzu 24 saat öncesine kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz. İptal talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Farklı bir iptal koşulu söz konusu ise hizmet sağlayıcı sizinle iletişime geçecektir.

Buluşma / Kalkış Noktası

Sultan Ahmet Mahallesi, Küçük Ayasofya Cd. No:14, 34122 Fatih/İstanbul, Türkiye

Ek Bilgiler

  • Rezervasyon onay belgenizin çıktısını yanınızda bulundurunuz.

  • Önemli hatırlatma: Özel tekne için gerekli kişi sayısı sağlanamadığı takdirde turlar şehir hatları vapuru ile yapılacaktır.


0 Değerlendirme Görüşünü Paylaş

Geri dön
Kişi Başı 408,00

Tam olarak nerede?