Check for Trips

Transfer Dahil Rehberli Yarım Günlük İstanbul Klasikleri Turu: Sultanahmet Meydanı, Sultanahmet Camii, Ayasofya, Hipodrom ve Kapalı Çarşı

Yurtiçi Turları, İstanbul

Detaylar

Tur Süresi:
3,5 Saat

Rehber:
Türkçe, İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca

Başlangıç Saati:
09:00, 14:00

Geçerlilik Günleri:
Her gün

Minimum Kişi:
1


Genel Bakış

İstanbul'un önde gelen görülmeye değer klasiklerini yarım günde keşfedin! Rehberli ve transfer dahil yarım günlük tur sizleri Sultanahmet Meydanı'ndan Galata Kulesine, Ayasofya'dan Mavi Camii'ye, Kapalıçarşı'dan Hipodrom, Yılanlı Sütun, Theodosius Dikilitaşı ve Alman Çeşmesi'ne götürüyor...

Sizi Neler Bekliyor?

Turumuz günde 2 kez Sabah Turu ve Öğleden sonra turu olarak gerçekleştirilmektedir. Sabah Turunda saat 8.00'de ve Öğleden sonra turu ise saat 13.00'de konaklama yapmış olduğunuz otelden alınışınız sonrası tur başlangıç noktasında rehberiniz eşliğinde başlıyor.

Bizans ve Osmanlı İmparatorlukları’ nın yönetildiği, Tarihi Yarımada’ nın kalbi olan Sultanahmet Meydanı gezimiz rehberimizin anlatımı ile daha da anlam kazanıyor.

İmparator Justinian tarafından 6. yüzyılda bazilika olarak inşa ettirilmiş, günümüzde mimarinin mucizelerinden biri olarak kabul edilen Ayasofya'yı ziyaretimiz ardından Ayasofya’ nın hemen karşısında bulunan ve Osmanlı mimarisinin önde gelen, I. Sultan Ahmet tarafından 1609 - 1617 seneleri arasında inşa ettirmiş olan Sultan Ahmet Camii’sini geziyoruz. Türkiye’nin altı minareli tek camiisinin mavi ve turkuaz çinilerine değinerek Batı Dünyası bu muhteşem yapıta ‘Mavi Camii’ adını vermiş. 

Turumuzun devamında Hipodrom'u süsleyen Yılanlı Sütun,Theodosius Dikilitaş’ı ve Alman Çeşmesine gidiyoruz. Hipodrom, Bizanslıların inşasını 203 yılında bitirmiş oldukları sosyal ve spor hayatlarının merkeziydi. Dikilitaş ise Mısır Firavunu Thutmosi III tarafından M.Ö. 1500 senelerinde Luksor’da yaptırılmış ve 390 senesinde Bizans İmparatoru Theodosius tarafından İstanbul’a getirttilmiş. 3500 senelik obelisk böylece İstanbul’un en eski tarihi anıtı olma ünvanına sahip.

Sabah Turunda; 1460 senesinde Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan ve zamanla 31.000 m²lik bir alana yayılıp yaklaşık 4.000 dükkanı barındıran dünyanın en büyük ve en eski çarşılarından biri olan Kapalı Çarşı'da antika, mücevher, altın, halı, deri ve hediyelik eşya dükkanlarını ziyaret ediyoruz.İsteğe bağlı olarak Türk Halı tanıtımını izliyoruz.

Öğleden Sonra turunda ise; Sanatseverler için eşsiz bir deneyim yaşanacak! Günümüzde eski Anadolu medeniyetlerinin eserlerinin devamında öncülük yapan ve kendi eserlerini üreten bir ailenin seramik atölyesini ziyaret ediyoruz.

Kırmızı çamur Hitit eserleri, kuvars Selçuk eserleri, kuvars İznik-Osmanlı eserlerinin yanı sıra;modern, kendine özgü eserlerle Türk kültüründen örnekler göreceğiz.

Yarım günlük İstanbul Klasikleri turumuzu sonrası tur başlangıç noktasına geri dönüşümüz ile sonlandırıyoruz.

Nasıl Giderim?

Konaklama yaptığınız otelden transferiniz gerçekleştirilecektir. Otel bilgileriniz ve buluşma saatini belirlemek için rezervasyon sonrası acenta yetkilimiz sizinle iletişime geçecektir.

Herhangi bir otelde konaklama yapmıyor ancak turumuza katılmak istiyorsanız Sabah Turu için saat 09.00'da Sarayburnu Çay Bahçesi, Öğleden sonra Turu için ise 14.00'de Tamara Restorant turumuzun başlangıç noktasıdır.

Ödeme Yöntemi

Ödemenizi varışta hizmet sağlayıcıya yapabilirsiniz. Hizmet sağlayıcının ön ödeme talep etmesini gerektiren durumlarda hizmet sağlayıcı rezervasyon sonrası sizinle iletişime geçecektir.

Dahil Olanlar

 • Merkezi otellerden transfer
 • Sabah Turu ve Öğleden Sonra Turu için otelden tur başlangıç noktasına transfer
 • Araç
 • Rehber
 • Öğleden Sonra turu için otele dönüş transferi
 • Tüm Giriş ücretleri

Hariç Olanlar

 • Uzak Otellerden gidiş dönüş transferleri
 • Sabah Turu sonunda otele dönüş transferi
 • Yiyecek ve içecekler
 • Kişisel Harcamalar

İptal Koşulları

Rezervasyonunuzu 24 saat öncesine kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz. İptal talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Farklı bir iptal koşulu söz konusu ise hizmet sağlayıcı sizinle iletişime geçecektir.

Buluşma / Kalkış Noktası

Sarayburnu İskelesi Avşa - Marmara Adası, Fatih/İstanbul, Türkiye

Ek Bilgiler

 • Lütfen rezervasyon onay belgenizin çıktısını yanınızda bulundurunuz. 


0 Değerlendirme Görüşünü Paylaş

Geri dön
Kişi Başı 190,00

Tam olarak nerede?