Check for Trips

St. Paul’s Katedrali'ne Giriş Bileti

Yurtdışı Turları, Londra

Detaylar

Tur Süresi:
2 saat

Rehber:
Walkman Rehber

Açılış Saatleri:
08:30 - 16:00

Geçerlilik Günleri:
Pazar hariç her gün.

Minimum Kişi:
1


Genel Bakış

Aziz Paul Katedrali'ni ziyaretinizde kilisenin muhteşem mimarisine hayran kalacaksınız. Katedralin içini, kriptasını ve üç galerisini gezerken çok dilli sesli rehberinizden kilisenin tarihi ve özellikleri hakkında önemli bilgiler edinin. Heybetli beyaz kubbeden Londra'nın nefes kesici manzarasını seyredin...

Sizi Neler Bekliyor?

Aziz Paul Katedrali'nin bulunduğu yere 604 senesinde ahşap kilise inşa edilmiş ve ardından beş değişik kilise kurulmuş. Günümüzün katedrali Mimar Sir Christopher Wren tarafından büyük 1666 Londra yangın felaketinden sonra inşa edilmiş. 

Eşsiz mimarisi yanısıra katedral 1981 yılında Prens Charles ve Lady Diana'nın düğünüyle gündemdeydi.

Katedralin kriptasında Alexander Fleming, Duke Wellington, Admiral Lord Nelson ve Mimar Sir Christopher Wren gibi Londra'nın önemli isimlerinin mezarları var. Son derece ilginç bir deneyim sizleri görkemli beyaz kubbenin altında bekliyor. Fısıltı Galerisi'nin (Whispering Gallery) akustiği öyle iyi yapılmış ki kubbenin altında bir fısıltıyı bile gayet rahat duyabiliyorsunuz. 

Daha da yukarıya çıktığınızda Altın Galeri'ye (Golden Gallery) varıyorsunuz. 111 metreden Londra'nın manzarasını doya doya seyredebilirsiniz...

Nasıl Giderim?

St. Paul's Churchyard, London EC4M 8AD

Katedrale ulaşım:

St. Pauls Metro İstasyonu Cental Line Hattı

St. Paul's Cathedrale Otobüs İstasyanu 4, 11, 15, 17, 23, 26 ve 76 nolu otobüsler

Ödeme Yöntemi

Rezervasyon sonrası ödeme talimatınızı size yollayacağız. Talimatınız size ulaştıktan sonra 24 saat içinde ödemeyi tarafımıza yapmanız gerekmektedir.

Dahil Olanlar

 • Katedral, kripta ve galerilere giriş bileti
 • Çok dilli sesli rehber

Hariç Olanlar

 • Katedrale ulaşım

İptal Koşulları

Hizmetin gerçekleşeceği tarihten 3 gün öncesine kadar yapılan iptallerde 50% kesintili olarak ücret iadesi yapılmaktadır. Hizmetin gerçekleşeceği tarihe 3 gün kala yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmamaktadır.

Buluşma / Kalkış Noktası

St. Paul's Churchyard, London EC4M 8AD, İngiltere

Ek Bilgiler

 • Özel ibadet ve kutlamalar esnasında katedral ziyarete kısmen veya tamamen kapalı olabilir. Lütfen bu konuda rezervasyon öncesi bilgi edinin.

 • Altın Galeri (Golden Gallery) restorasyon dolayısıyla 11 Eylül ve 10 Kasım 2017 tarihleri arasında ziyarete kapalıdır. Fısıltı Galerisi'ne (Whispering Gallery) gizli bir merdivenden ulaşabilirsiniz. 

 • 6 Eylül'de Fısıltı Galerisi (Whispering Gallery) kapalı olacaktır.

 • Rezervasyon onay belgesinin çıktısını ana giriş kapısındaki ödenmiş biletler gişesinde (Pre-paid Lane) asıl biletinizle takas edebilirsiniz.

 • Katedral içerisinde fotograf ve video çekimi yapılamamaktadır.

 • Çocuklar ebeveynlerinin refakatında ziyaret gerçekleştirebilirler.

 • Evcil hayvanların girişi yasaktır.

 • Katedrale girişte yanınızda 56x45x25 ebatlarından büyük çanta bulundurmanız yasaktır.


0 Değerlendirme Görüşünü Paylaş

Geri dön
Kişi Başı 120,00

Tam olarak nerede?