Check for Trips

Son Akşam Yemeği Tablosu ve Milano Sanat Turu

Yurtdışı Turları, Milano

Detaylar

Tur Süresi:
2 Saat

Rehber:
İngilizce

Başlangıç Saati:
Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Geçerlilik Günleri:
Perşembe ve Cumartesi

Minimum Kişi:
1


Genel Bakış

Heyecan verici bir yürüyüş turuna çıkarak Milano'nun en önemli sanat eserlerini keşfedin!
Leonardo da Vinci'nin 'Son Akşam Yemeği' tablosunu, Cattelan'ın 'Parmak' heykelini ve daha bir çok sanat eserini yakından incelerken Milano'nun tarihi ve kültürü hakkında önemli bilgiler edinin...

Sizi Neler Bekliyor?

Milano demek sadece moda demek değil! Yapacağınız iki saatlik yürüyüşte kentin zengin kültür mirasını keşfedecek, rehberinizin bu konuda anlattıklarını dinleyerek ilginç bilgiler edineceksiniz.

Turunuz Santa Maria Presso San Satiro Kilisesi'nin gezisiyle başlıyor. Kiliseyi 1478 yılında inşa eden mimar Bramante sonrasında Roma'daki meşhur Peter Katedrali'ninde inşaatini sürdürmüş. Kilise sunağının arkasındaki Trompe l'œil (tromplöy) stilinde yapılmış resimlere hayran kalacaksınız.

Bir sonraki hedefiniz Affari Meydanı'ndaki Maurizio Cattelan'ın çağdaş sanat çalışması; meydanın ortasındaki büyük el heykeli... 2010 yılında yapılan çalışmaya bazıları gülmüş, bazıları da şaşırmıştı.. Eser bir çok tartışmaya da yol açmıştı.

Devamında dar sokaklardan geçerek San Maurizio al Monastero Maggiore Manastırı'nı ziyaret edeceksiniz. 16. yy'dan kalan manastır Rönesans Freskleri ile ün almış ve 'Milano'nun Sistine Şapeli' olarak anılıyor. Duvar resimlerinin çoğunu dahi üstad da Vinci'nin öğrencileri yapmış.

Turunuzun son ve en önemli durağı Santa Maria delle Grazie Kilisesi. Buraya hiç sıra beklemeden giriş yaparak dünyanın en ünlü tablolarından birisini yakından göreceksiniz. Leonardo da Vinci'nin 422 × 904 santimetre boyutlarındaki baş yapıtı 'Son Akşam Yemeği'. Muhteşem tablo Hazreti İsa'nın çarmıha gerildiği günün bir gün öncesi 12 havarisiyle birlikte resmedildiği eser karşısında hayranlık duymamak imkansız...

Bir sanat hayranının bu eşsiz tura mutlaka katılmasını öneririz...

Nasıl Giderim?

Buluşma noktası:

Buluşma noktası rezervasyon sonrasında açıklanacaktır.

Tur başlangıç noktası:

Santa Maria Presso San Satiro

Ulaşım:

Cordusio metro istasyonu > Kırmızı hat

Missori metro istasyonu > Sarı hat

Ödeme Yöntemi

Rezervasyon sonrası ödeme talimatınızı size yollayacağız. Talimatınız size ulaştıktan sonra 24 saat içinde ödemeyi tarafımıza yapmanız gerekmektedir.

Dahil Olanlar

  • 2 saatlik yürüyüş turu
  • Son Akşam Yemeği'ne sıra beklemeden giriş
  • İngilizce Rehber

Hariç Olanlar

  • Buluşma noktasına ulaşım
  • Şahsi harcamalar

İptal Koşulları

Hizmetin gerçekleşeceği tarihten 3 gün öncesine kadar yapılan iptallerde 50% kesintili olarak ücret iadesi yapılmaktadır. Hizmetin gerçekleşeceği tarihe 3 gün kala yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmamaktadır.

Buluşma / Kalkış Noktası

Via Speronari, 3, 20123 Milano MI, İtalya

Ek Bilgiler

  • Kiliselere girebilmeniz için omuz ve diz kısımlarınızın kapalı olması gerekmektedir.

  • Rahat ayakkabı giyiniz. Yaz aylarında şapkanızı unutmayınız.

  • Lütfen rezervasyon onay belgenizin çıktısını yanınızda bulundurunuz.


0 Değerlendirme Görüşünü Paylaş

Geri dön
Kişi Başı 343,00

Tam olarak nerede?