Check for Trips

Rehberli Güney Sakız Adası Turu ( Chios ) ( Armolia – Pirgi – Mesta -Emporio )

Yurtiçi Turları, Çeşme

Detaylar

Tur Süresi:
6 saat

Rehber:
Türkçe

Başlangıç Saati
08:30

Geçerlilik Günleri:
Her gün

Minimum Kişi:
1


Genel Bakış

Çeşme’den saat 09:30’da kalkacak feribotumuza binmek için saat 08:30’da Ulusoy Çeşme Limanında buluşuyoruz. Limandaki ofisimizde  pasaport ve check in işlemlerinden sonra yaklaşık 35 dakika sürecek keyifli feribot yolculuğumuz başlıyor. Saat 11:30’a kadar Ada merkezinde verilen serbest zamanın ardından Güney Ada Turumuza başlamak için buluşma noktamızdaki otobüse geçiyoruz.  

Sizi Neler Bekliyor?

Kambos bölgesindeki 14’ncü yüzyıldan kalma ve içerisinde narenciye bahçeleri bulunan konakları görerek  ilk durağımız olan Armolia’ya varıyoruz.  Köyde seramik yapımı oldukça yaygındır ve ada ile özdeşleşmiş seramikten hediyelik eşyalar satın alabileceğiniz birçok atölye bulunmaktadır. Buradan sonraki durağımız, adanın en büyük ortaçağ köyü olan ve aynı zamanda mimarlık açısından en ilginç örneklerin olduğu Pirgi Köyü. Yol boyunca ilerlerken sakız ağacını inceleme fırsatını da değerlendirebilirsiniz. Pirgi, "travaka" denilen piramit şekilli çatıları ve "Ksista" denilen cephe süslemeli evleri ile ilgi çekicidir. Köyün meydanında bulunan kahvehanelerde ve kafeteryalarda kısa bir  moladan sonra adanın en turistik köyü olan ve labirent gibi sokaklarıyla  ünlü Mesta’ya varıyoruz.

Mesta ortaçağ köylerinden en eski ve en uzakta olanıdır. Ama aynı zamanda iyi korunmuş taş evleri, dar ve çoğu yerde üzerleri kemerlerle kapatılmış, labirent sokakları ile açık bir müzeyi andırır. Pirgi gibi Mesta da korsan saldırılarından korunma amaçlı olarak kale köy şeklinde inşa edilmiştir. Köye giriş ve çıkış sadece 2 kapıdan yapılmaktadır. Tehlike anında bu kapılar kapanmakta ve güvenlik sağlanmaktaydı. Köy meydanına geldiğimizde Adanın en eski kiliselerinden olan Taksiarhi Kilisesini de ziyaret edebilirsiniz.

Kilisenin karşısındaki meydanda küçük bir molanın ardından öğle yemeği için Ada’nın volkanik siyah taşlarla kaplı plajı olan  Emporios ‘a hareket ediyoruz. Eski yıllarda denizin içindeki bir volkanın patlaması sonucu  lavların katılaşmasıyla bu muhteşem sahil  oluşmuştur. Deniz kenarındaki yemeğin ardından, Ada’da kalacak olan misafirlerimizi otellerine, Çeşme’ye dönecek misafirlerimizi de Sakız Adası limanına bırakarak turumuzu sonlandırıyoruz.

Ödeme Yöntemi

Ödemenizi varışta hizmet sağlayıcıya yapabilirsiniz. Hizmet sağlayıcının ön ödeme talep etmesini gerektiren durumlarda hizmet sağlayıcı rezervasyon sonrası sizinle iletişime geçecektir. .

Dahil Olanlar

  • Güney Sakız Turu (Mesta-Pirgi-Armolia)
  • Türkçe rehberlik hizmeti

 

Hariç Olanlar

  • Öğle yemeği
  • Çeşme-Sakız-Çeşme feribot biletleri
  • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
  • Yurt dışı çıkış harcı

İptal Koşulları

Rezervasyonunuzu 24 saat öncesine kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz. İptal talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Farklı bir iptal koşulu söz konusu ise hizmet sağlayıcı sizinle iletişime geçecektir.

Buluşma / Kalkış Noktası

Musalla Mahallesi, Atadağ Cd. No:19, 35930 Çeşme/İzmir, Türkiye

Ek Bilgiler

  • Lütfen rezervasyon onay belgenizin çıktısını yanınızda bulundurunuz.

  • Herhangi bir müzenin kapalı olması durumunda benzer başka bir müze ziyaret edilecektir.

  • Rehberinizle buluşma noktası ve yerini teyit etmek için, turdan 24 saat önce iletişime geçmeniz gerekmektedir.


0 Değerlendirme Görüşünü Paylaş

Geri dön
Kişi Başı 109,00

Tam olarak nerede?