Check for Trips

Otel Transferi, Rehber ve Öğle Yemeği Dahil Güney Kapadokya Turu

Yurtiçi Turları, Kayseri-Kapadokya

Detaylar

Tur Süresi:
12 saat

Rehber:
Türkce

Başlangıç Saati
09:30

Geçerlilik Günleri:
Her gün

Minimum Kişi:
3


Genel Bakış

Kapadokya bölgesi, doğa ve tarihin dünyada en güzel bütünleştiği yerdir. Coğrafik olaylar Peribacaları'nı oluştururken, tarihi süreçte, insanlar da, bu peribacalarının içlerine ev, kilise oymuş, bunları fresklerle süsleyerek, binlerce yıllık yaşlı medeniyetlerin izlerini günümüze taşımıştır.

Sizi Neler Bekliyor?

09:30 – Kapadokya’yadaki otelinizden alınacaksınız. Yaklaşık 5 dakika içinde turumuzun ilk durak noktası olan Göreme Panorama seyir alanına ulaşılır. Burada Göreme'yi ve neredeyse tüm Kapadokya'yı muhteşem manzarasıyla seyredebilir, panoramik fotoğraflar çekebilirsiniz. Ayrıca rehberiniz burada Kapadokya'nın oluşumu hakkında bilgi verir. Daha sonra alanı kendiniz inceleyebilmeniz için boş zaman verilir.

İkinci durağımız Kapadokya'nın en büyük, en derin ve en geniş yeraltı şehri olan Derinkuyu Yeraltı Şehri. Derinkuyu Yeraltu Şehri 8 kattan oluşmaktadır; yani yerin altına inen sekiz kat. Burada her katta farklı bir bölüm göreceksiniz (mutfak,oturma odası,tuvalet,mezarlık,ahır,okul vb.) .. 

Yeraltı şehrinden sonra Ihlara Vadisi'ne gidilir. Burası Kapadokya'nın en derin ve en büyük kanyonudur. Ağaçaltı Kilisesi ve  Belisırma Köyü'ne doğru yaklaşık 3 km'lik bir yürüyüş başlar. Yürüyüş esnasında vadinin doğal yaşamı içinde eğlenceli vakitler geçirilir. Bir saatlik bir yürüyüşün ardından Belisırma Köyü'ne varılır burada şarıl şarıl akan nehirin kenarında yaz ve bahar aylarında nehrin üstündeki barakalarda öğle yemeği alınır. Yemekler yenildikten sonra Selime Manastırı'na yola çıkılır. Burası katedral olarakda bilinir ve Kapadokya'nın en eski katedralidir. Yaklaşık bir saat sonra Selime'den Uçhisar Kasabasındaki, Güvercinlik Vadisi'ne gidilir. Burada Güvercinlik Vadisi'nin eşsiz panoramik görüntüsünü seyredebilir, fotoğraflayabilir, yüzlerce güvercin evlerini ve yuvalarını görebilir, güvercinlere yem verebilirsiniz. Yeşil turumuzun son durağı Oniks Atölyesi. Burada Kapadokya bölgesinden çıkan değerli ve yarı değerli taşlar hakkında bilgi verilir.

Tur programı Kayseri'ye dönüş ile noktalanıyor.

Nasıl Giderim?

Kapadokya'daki otelinizden alınacaksınız.

Ödeme Yöntemi

Ödemenizi varışta hizmet sağlayıcıya yapabilirsiniz. Hizmet sağlayıcının ön ödeme talep etmesini gerektiren durumlarda hizmet sağlayıcı rezervasyon sonrası sizinle iletişime geçecektir.

Dahil Olanlar

 • Özel otel  transferleri
 • Tam gün özel güney Kapadokya turu
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Öğle yemeği
 • Müze giriş ücretleri

Hariç Olanlar

 • Kişisel harcamalar
 • Öğle yemeğinde içilen içecekler
 • Personellere verilen bahşişler

İptal Koşulları

Rezervasyonunuzu 24 saat öncesine kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz. İptal talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Farklı bir iptal koşulu söz konusu ise hizmet sağlayıcı sizinle iletişime geçecektir.

Ek Bilgiler

 • Lütfen rezervasyon onay belgenizin çıktısını yanınızda bulundurunuz.

 • Transferler için kaldığınız otelin adresini ve size ulaşabileceğimiz bir telefon numarası bildiriniz

 • Herhangi bir müzenin kapalı olması durumunda benzer başka bir müze ziyaret edilecektir

 • Rehberinizle buluşma noktası ve yerini teyit etmek için, turdan 24 saat önce iletişime geçmeniz gerekmektedir.


0 Değerlendirme Görüşünü Paylaş

Geri dön
Kişi Başı 707,00