Check for Trips

Osmanlı Eserleri: Yarım Gün Öğleden Sonra Transfer ve Rehber dahil Topkapı Sarayı ve Padişah Türbeleri Turu

Yurtiçi Turları, İstanbul

Detaylar

Tur Süresi:
3,5 Saat

Rehber:
Türkçe, İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca

Başlangıç Saati:
14:00

Geçerlilik Günleri:
Her gün

Minimum Kişi:
1


Genel Bakış

400 yıl boyunca devletin idare merkezi olan ve Osmanlı Padişahları'nın yaşadığı, Sultan ailesinin özel hamamları, Taht Salonu, Ağalar Camii'yi ziyaret edeceğiniz;  İmparatorluk hazinesinin, kutsal İslam eserlerinin, Çini porselenlerinin, silahların, kaligrafi eserlerinin sergilendiği; Osmanlı sultanlara ev sahipliği yapmış olan Topkapı Sarayı turumuza davetlisiniz...

 

Sizi Neler Bekliyor?

80.000 metrekare alana yayılmış, muazzam bir yapı olan Topkapı Sarayın'dan Boğaz’ın göz alıcı manzarası eşliğinde yemyeşil bahçeler ve avlularda gezintinizin yanı sıra, Saray'ın her köşesine ayrı ayrı değer katan sanat eseri eşliğinde eşsiz mimarisini inceleme imkanı bulacaksınız. 

İstanbul’un baş tacı Topkapı Sarayı’nı ziyaretiniz sırasında, sarayın çok yönlü kullanımları hakkında bilgiler alabileceğiniz; hanedanların ve asillerin yaşadığı odalar, yemek odaları, misafir odaları, koridorlar, eğlence odaları ve görkemli avluları gezerken rehberinizin anlatacağı şaşırtıcı hikayeler ile tarih bilgilerinize yenileri eklenecek.

Ayasofya’ nın güneydoğusundaki hazire içinde yer alan beş Osmanlı padişahına ait Padişah Türbeleri'ni ziyaretiniz esnasında giriş kapısının iki yanında bulunan ve 16. yüzyılın en güzel çini örneklerinden olan mor, kırmızı, yeşil ve mavi çiçek desenli çini panoları görme imkanına sahip olacaksınız.

Ayrıca Lahit üzerinde sergilenmekte olan Şehzade kaftanları ve Kabe örtüsü parçalarından bazı bölümleri de görebileceksiniz.

Nasıl Giderim?

Konaklama yaptığınız otelden transferiniz gerçekleştirilecektir. Otel bilgileriniz ve buluşma saatini belirlemek için rezervasyon sonrası acenta yetkilimiz sizinle iletişime geçecektir.

Herhangi bir otelde konaklama yapmıyor ancak turumuza katılmak istiyorsanız 14.00'de Tamara Restorant turumuzun başlangıç noktasıdır.

Ödeme Yöntemi

Ödemenizi varışta hizmet sağlayıcıya yapabilirsiniz. Hizmet sağlayıcının ön ödeme talep etmesini gerektiren durumlarda hizmet sağlayıcı rezervasyon sonrası sizinle iletişime geçecektir.

Dahil Olanlar

  • Konaklama yaptığınız merkezi otellerden tur başlangıç noktasına gidiş-dönüş transferleri
  • Araç
  • Rehber
  • Tüm Giriş ücretleri
  • Harem Bölümü

Hariç Olanlar

  • Uzak Otellerden gidiş dönüş transferleri
  • Yiyecek ve içecekler
  • Kişisel Harcamalar

İptal Koşulları

Rezervasyonunuzu 24 saat öncesine kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz. İptal talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Farklı bir iptal koşulu söz konusu ise hizmet sağlayıcı sizinle iletişime geçecektir.

Buluşma / Kalkış Noktası

Sultan Ahmet Mahallesi, Küçük Ayasofya Cd. No:14, 34122 Fatih/İstanbul, Türkiye

Ek Bilgiler

  • Rezervasyon onay belgenizin çıktısını yanınızda bulundurunuz.


0 Değerlendirme Görüşünü Paylaş

Geri dön
Kişi Başı 299,00

Tam olarak nerede?