Check for Trips

İzmir'den Ulaşım ve Rehber Dahil Günübirlik Efes Şirince Meryem Ana Turu

Yurtiçi Turları, İzmir

Detaylar

Tur Süresi:
11 saat

Rehber:
Türkçe

Kalkış Saati:
08:00

Geçerlilik Günleri:
Ek bilgileri inceleyiniz.

Minimum Kişi:
1


Genel Bakış

İzmir'den Ulaşım ve Rehber dahil olan Efes, Şirince ve Meryem Ana Turuna hazırlanın.

Dünya Miras listesine alınmış, Helenistik, Roma, Doğu Roma, Beylikler ve Osmanlı dönemleri gibi bir çok dönemin en önemli liman kenti, kültürel ve ticari merkezlerden biri olan Efes Antik Kenti, Artemis Tapınağı, Arkadiane (Liman) Caddesi, Büyük Tiyatro, Celsus Kütüphanesi, Ticari Pazar Yeri, Oktagon, Hadrian Tapınağı, Traian Çeşmesi, Memmius Anıtı, Domitian Tapınağı, Devlet Agorası, Meryem Kilisesi, Stadyum, Vedius Gymnasionu ile bir bütündür.

Sizi Neler Bekliyor?

Sabah 08.00'de buluşma noktalarımızdan hareket ediyor ve vereceğimiz kısa molaların ardından Selçuk - Efes, Şirince, Meryem Ana gezimize başlıyoruz.

Gezimizin başlangcında Hz. İsa'nın annesi olan Meryem'in son yıllarını St. Jean ile birlikte geçirdiği düşünülen Meryem Ana Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz. Buradaki kısa turumuzun ardından Efes Harabeleri'nin bulunduğu yere doğru yolumuza devam ediyoruz. Sayıları ilk başta altı olan ve Efes'in ilk Hristiyan'larından Yedi Uyuyanlar'ı da gezdikten sonra vereceğimiz öğle yemeği molasıyla kısa süreliğine gezimize ara veriyoruz.

Rehberimiz eşliğinde devam eden turumuzda sırada Artemis Tapınağı ve Artemis Tapınağı'yla Saint Jean Kilisesi arasında bulunan Isa Bey Camii'si var. Girişteki avlusuyla dikkat çeken ve Osmanlı öncesi dönemde görülen ilk örneklerden biri olan İsa Bey Camii, iki minaresi ile de Beylikler döneminin nadir yapılarından biridir. Buradan Saint John Kilisesi'ni ve Şirince Köyü'nü gezmek üzere hareket ediyoruz. Şirince'deki gezimizin ardından İzmir'e dönmek üzere toplanıyor ve akşam üzeri İzmir'e ulaşarak günümüzü sonlandırıyoruz.

Nasıl Giderim?

Hareket Noktaları;

08.00 Karşıyaka iskele

08.15 Bayraklı üst geçit

08.30 Bornova metro

08.45 Hatay Üçyol metro

09.00 Gaziemir Migros

Ödeme Yöntemi

Ödemenizi varışta hizmet sağlayıcıya yapabilirsiniz. Hizmet sağlayıcının ön ödeme talep etmesini gerektiren durumlarda hizmet sağlayıcı rezervasyon sonrası sizinle iletişime geçecektir.

Dahil Olanlar

 • Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Gezi Sigortası
 • Acenta Refakati

Hariç Olanlar

 • Öğle Yemeği
 • Müze ve örenyeri giriş ücretleri

İptal Koşulları

Rezervasyonunuzu 24 saat öncesine kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz. İptal talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Farklı bir iptal koşulu söz konusu ise hizmet sağlayıcı sizinle iletişime geçecektir.

Buluşma / Kalkış Noktası

Acarlar Mahallesi, Efes Harabeleri, 35920 Selçuk/İzmir, Türkiye

Ek Bilgiler

 • Lütfen rezervasyon onay belgenizin çıktısını yanınızda bulundurunuz. 

 • 01.04.2018 - 31.12.2018 Cumartesi, Pazar yapılmaktadır.

 • Transfer yapılacak otobüste koltuk istenmemesi durumunda 0-6 yaş çocuk ücretsizdir.

 • Fotoğraf makinası, şapka, güneş gözlüğü ve güneş kreminizi yanınıza almayı unutmayınız.

 • Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

 • Hava Koşullarına ve yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, varsa indirim kartlarınız ve Müze Kartınızı yanınıza almayı unutmayınız.


0 Değerlendirme Görüşünü Paylaş

Geri dön
Kişi Başı 65,00

Tam olarak nerede?