Check for Trips

İzmir'den Ulaşım ve Rehber Dahil Günübirlik Bergama Turu

Yurtiçi Turları, İzmir

Detaylar

Tur Süresi:
11 saat

Rehber:
Türkçe

Başlangıç Saati:
08:00

Geçerlilik Günleri:
Cumartesi, Pazar

Minimum Kişi:
1


Genel Bakış

Prehistorik ve Antik döneme ait bir Dünya kültür mirası olan ve her bir köşesi tarih kokan Ulaşım, Rehber ve acenta yetkilisinin refakati dahil olan Bergama turuna hazır olun...

Akropol, AthenaTapınağı, Zeus Sunağı, Asklepion, Agora ve Bergama Müzesi ve Bazilika'nın ziyaret edileceği günübirlik turda bugüne kadar tarih kitaplarının tozlu sayfalarında okuduğumuz tüm eserlere canlı şahit olacağız...

Sizi Neler Bekliyor?

Turumuz belirtilen noktalardan buluşma saatlerinde alınışınız ile başlıyor ve Bergama'ya doğru yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz kahvaltı molası ardından Bergama'ya ulaşıyoruz.

Ziyaret edeceğimiz eserler hakkında edineceğiniz ön bilgi ile Bergama önce zihninizde canlanacak ve ziyaret esnasında Antik Kent'in büyülü atmosferi sizleri adeta antik kentin içine çekecek...

Antik dünyanın en önemli sağlık kentlerinden birisi olan Pergamon, eczacılığın babası olarak bilinen Hekim Galenos’un da memleketidir. Dünya'nın bilinen ilk psikoloji hastanesi olan Asklepion; günümüzde var olan Aqua Therapy'nin başlangıç noktasıdır. Su sesi, çamur kürü, şifalı su, hacamat, açlık tokluk kürleri, terapi ve müzik dinletisi gibi çeşitli yöntemlerle hastalıklar tedavi edilmeye çalışılmıştır.

Kentin koruyucusu sayılan akıl ve savaş tanrıçası Athena adına yapılan Athena Tapınağı, Akropol'ün en önemli mekânıydı. Tiyatro terasının üzerinde bulunan bu tapınak, Dor düzeninde yapılmıştı. Kazılarda Athena Tapınağı’nın birçok parçası Berlin'e götürülerek aslına uygun biçimde orada yeniden kurulmuştur. Pergamon'da ise yalnızca temelleri kalmıştır. Bu eşsiz yapının orijinal temel kaidesini Bergama Akropolünde görebilirsiniz. Yapının bir çok parçası Berline götürülüp orada aslına uygun şekilde yeniden kurulmuştur.

Athena Tapınağı’nın güneyindeki bir terasta Zeus Sunağı yer alıyordu. Zeus Sunağı da Berlin'e götürülmüş ve onarılarak oradaki Pergamon Müzesi'ne (Pergamon Museum) koyulmuştur. Helenistik dönemi mimarisinin en güzel örneği olan sunağın Pergamon’da yalnızca temelleri kalmıştır. Zeus Sunağı'nın güneyinde Yukarı Agora bulunur. Agora'da toplanan halk, siyaset ve ticaretle ilgili konuları yönetimle görüşüp konuşuyordu. Agora’nın kuzeybatısında Agora Tapınağı bulunuyordu. Akropol'ün en yüksek yerinde Pergamon krallarının sarayları yükseliyordu. Günümüze bu sarayların yalnızca zemini ve temelleri ulaşmıştır. Sade görünümlü bu yapılarda odalar sütunlu bir avlu çevresine sıralanıyordu.

Bergama müzesinde sergilenen arkeolojik eserlerin çoğu Bergama ve çevresinde yapılan kazılardan çıkan erken Tunç döneminden Bizans dönemine kadar değişik dönemlere ait olan arkeolojik eserlerdir. Civardaki antik yerleşimlerden çıkan buluntular içinde Pergamon heykeltraşlık ekolüne ait örnekler, Pitane ve Gryneion'dan gelen Arkaik Dönem buluntuları, Myrina terracottaları dikkat çekmektedir. Etnografya seksiyonunda bölgeye ait halı, kilim (Yuntdağ, Yağcıbedir, Kozak Bergama dokumaları), kumaş dokuma örnekleri, el işlemelerinin yanı sıra Anadolu'nun diğer yörelerine ait el emeği eserler de sergilenmektedir.

Nasıl Giderim?

Hareket Noktaları;

08.00 Hatay Üçyol Metro

08.20 Bornova Metro

08.40 Karşıyaka Anıt

Ödeme Yöntemi

Ödemenizi varışta hizmet sağlayıcıya yapabilirsiniz. Hizmet sağlayıcının ön ödeme talep etmesini gerektiren durumlarda hizmet sağlayıcı rezervasyon sonrası sizinle iletişime geçecektir.

Dahil Olanlar

 • Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Gezi Sigortası
 • Acenta Refakati

Hariç Olanlar

 • Kişisel harcamalar
 • Öğle yemeği
 • Müze ve Örenyeri giriş ücretleri

İptal Koşulları

Rezervasyonunuzu 24 saat öncesine kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz. İptal talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Farklı bir iptal koşulu söz konusu ise hizmet sağlayıcı sizinle iletişime geçecektir.

Buluşma / Kalkış Noktası

Hamzalısüleymaniye Mahallesi, Bergama Zeus Sunağı, 35700 Bergama/İzmir, Türkiye

Ek Bilgiler

 • Lütfen rezervasyon onay belgenizin çıktısını yanınızda bulundurunuz. 

 • Transfer yapılacak otobüste koltuk istenmemesi durumunda 0-6 yaş çocuk ücretsizdir.

 • Fotoğraf makinası, şapka, güneş gözlüğü ve güneş kreminizi yanınıza almayı unutmayınız.

 • Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

 • Hava Koşullarına ve yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, varsa indirim kartlarınız ve Müze Kartınızı yanınıza almayı unutmayınız.


0 Değerlendirme Görüşünü Paylaş

Geri dön
Kişi Başı 65,00

Tam olarak nerede?