Check for Trips

Izmir'de Kültür, Alışveriş ve Kordon'da Deniz Manzaralı odada 2 Gece Konaklama

Yurtiçi Turları, İzmir

Detaylar

Tur Süresi:
2 gece / 3 gün

Rehber:
Dahil değil

Geçerlilik Günleri:
Tüm yıl boyunca geçerlidir

Minimum Kişi:
2


Genel Bakış

Birgün boyunca İzmir'deki en önemli kültür mekanlarını gezecek ve nefes kesici deniz manzarasına sahip güzel bir otelde 2 gece konaklayacaksınız.

Sizi Neler Bekliyor?

Birinci Gün
Kentin kalbinde, ünlü Kordon'un hemen yanında bulunan otelinize havaalanından taksi ile (yaklaşık 15 €) veya metro ile (yaklaşık 2 €) 25 dakikada ulaşabilirsiniz.

Oteliniz Kordon’un hemen yanında yer almaktadır. Varış zamanınıza bağlı olarak 24 saat yaşayan şehir İzmir'i keşfe çıkabilirsiniz. Kordon boyunca yanyana dizilmiş birçok restoran, bar ve cafe var. İsteğinize bağlı olarak bir kafede oturup kahvenizi yudumlayarak Kordon’u seyre dalabilir ya da Kordon boyunca yürüyerek şehrin akışına karışabilirsiniz.

İkinci Gün
Sabah 9:30'da şöförünüz sizi otelinizden alacak ve turunuz başlayacak.

Önce Helenistik, Roma, Bizans ve Osmanlı izlerini takip edip "Kadifekale" ye gideceksiniz. 186 metre yükseklikte bir tepede bulunan bu eski kale kalıntıları şehrin nefes kesen manzarasını sunuyor.

Kısa bir turdan sonra eski ticaret merkezi ve antik kentin kalbi olan Agora'yı keşfedeceksiniz. Daha sonra 2004 yılında belediye başkanı olan Ahmet Priştine tarafından açılan “Ahmet Priştine Müzesi”ni gezeceksiniz.

Ahmet Priştine Müze ziyaretiniz akabinde bir sonraki durağınız, 1907 yılında yaptırılan ve İzmir'e olağanüstü bir görünüm kazandıran Asansör olacak. Asansörle üst kata çıkıp İzmir’i kuşbakışı seyredebilirsiniz. İzmir’in simgelerinden olan Asansör, Şarkıcı Dario Moreno’nun doğduğu evin olduğu ve şarkıcının şerefine adlandırılan Dario Moreno caddesinde yer alıyor.

Leziz bir öğle yemeğinin tadını çıkarabileceğiniz mola sonrasında, İzmir'in Arkeoloji Müzesi veya Atatürk Müzesi gibi önemli müzelerini ziyaret etme şansınız var. Eski İzmir (Smyrna)'nın ilk yerleşim yerlerini de ziyaret edebilirsiniz.

Turunuzun sonunda, Karşıyaka'ya gidin, Latife Hanım Köşkünü ve Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın anıtını ziyaret edin.

Saat 14.30 da Otelinize dönüş için hareket edeceksiniz.

Öğleden sonra, 17. yüzyıldan kalma tarihi Kemeraltı Çarşısı'nı ziyaret etmenizi öneririz. Kemeraltı, tam bir alışveriş cennetidir; antik evler ile sayısız küçük sokak aralarında yer alan binlerce dükkâna (cafeler, restoranlar, kuyumcular, baharat dükkânları, hediyelik eşyalar, antikalar, el sanatları, ev tekstilleri, giyim vb.) girebilir, bu otantik çarşının keyfine varabilirsiniz.

Üçüncü Gün
Dönüş uçağınız öğleden sonra mı? Şanslısınız. O zaman güzel İzmir'de birkaç saat daha geçirebilirsiniz. Size birkaç önerimiz var: Uçuş saatinize göre, geleneksel bir hamamda rahatlayabilir, Meryem Ana’nın Evi’ni ya da Efes Harabelerini gezebilirsiniz. Ya da İzmir’deki son saatlerinizin tadını İzmir Kordon’da çıkartabilirsiniz.

Ödeme Yöntemi

Rezervasyon sonrası ödeme talimatınızı size yollayacağız. Talimatınız size ulaştıktan sonra 24 saat içinde ödemeyi tarafımıza yapmanız gerekmektedir.

Dahil Olanlar

  • 4* Pasaport Pier Otelinde 2 gece konaklama
  • Deniz Manzaralı Deluxe Oda
  • Kahvaltı
  • Sizi, özel gezdirecek Vito araç

Hariç Olanlar

  • İzmir'e Ulaşım
  • Turist rehberli Tur
  • Yiyecek ve içecekler
  • Kişisel Harcamalar
  • Sergi ve müzelere giriş biletleri

İptal Koşulları

Hizmetin gerçekleşeceği tarihten 15 gün öncesine kadar yapılan iptallerde 50% kesintili olarak ücret iadesi yapılmaktadır. Hizmetin gerçekleşeceği tarihe 15 gün kala yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmamaktadır.

Buluşma / Kalkış Noktası

Akdeniz Mahallesi, Cumhuriyet Blv No:105, 35210 Konak/İzmir, Türkiye

Ek Bilgiler

  • Lütfen rezervasyon onay belgenizin çıktısını yanınızda bulundurunuz.


0 Değerlendirme Görüşünü Paylaş

Geri dön
Kişi Başı 865,00

Tam olarak nerede?