Check for Trips

İstanbul Uzun Boğaz Turu

Yurtiçi Turları, İstanbul

Detaylar

Tur Süresi:
6 saat

Rehber:
Dahil değildir

Başlangıç Saati
10:35 - 16:40

Geçerlilik Günleri:
Her gün

Minimum Kişi:
1


Genel Bakış

İstanbul’a geldiğiniz zaman meşhur boğaz gezisini yapmadan geri dönmeyin. Yarım gün sürecek bu gezinizde İstanbul boğazından Karadeniz’e doğru yelken açın. Bütün yorgunluk ve stresinizden arınacağınız bu güzel günde, Anadolu Kavağı’nda sakin bir gün geçirme fırsatına sahip olun. Anadolu Kavağı, tarihi anıtları ve taze deniz ürünleriyle, küçük, sımsıcak bir balıkçı kasabasıdır. Tekne gezinizde boğazın korunmuş güzellikleri, tarihi Rumelihisarı ve Dolmabahçe Sarayı gibi görkemli yapılar sizlerle olacak. 

Sizi bir balıkçı kasabası olan Anadolu Kavağı’ndaki turumuza bekliyoruz. Bu Uzun Boğaz Turu’muzla nefes kesen manzaralar, kaleler, köprüler ve tarihe meydan okumuş sanat eserleri sizleri bekliyor. Bu keyif dolu günde İstanbul Boğazı’ndan Karadeniz’e küçük bir balıkçı kasabası olan Anadolu Kavağı’na, her gün 11.15’te kalkan geminizle unutulmaz bir yolculuk sizlerle.

Sizi Neler Bekliyor?

Karadeniz’e ilerlerken, 2 farklı köprünün altından güzergah olarak geçecek, göz kamaştıran boğaz turunuzda dönemin sanat eserleri olan Topkapı, Dolmabahçe, Yıldız, Çırağan ve Beylerbeyi Sarayları yanında tarihi yalılar ve Rumelihisarı size eşlik edecek. Yaklaşık 1 saat 15 dakika sürecek yolculuğunuzun ardından, İstanbul’da insanların şehrin acelesinden ve telaşından kaçmak için geldiği taptaze deniz ürünleriyle meşhur Anadolu Kavağı’na ulaşacağız. Taptaze bir öğlen yemeğinin ardından isterseniz Yoros Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Bir Bizans İmparatorluğu eseri olan bu kültürel miras 800 yıl önce boğazdan Karadeniz’e geçişlerde geçit olarak kullanılıyordu. Tepeden kuş bakışı konuma sahip olan bu tarihi kalede manzara eşliğinde çayınızı veya kahvenizi yudumlayabilir, boğazdaki diğer tekne ve yük gemilerini izleyebilirsiniz. Hava koşulları eğer uygunsa mayolarınızı getirmenizi tavsiye ederiz. Anadolu Kavağı’nda geçireceğiniz 3 saatlik molanızın ardından, boğazın Asya tarafından geri dönüş için yelken açıp, saat 16.00 civarında ilk kalkış noktamıza ulaşacağız.

Turunuzun sonunda kendinize “Tek bir günde Asya, Avrupa, Boğaz ve Karadeniz’i keşfettim” diyebilirsiniz.

Turunuz içerisinde göreceğiniz diğer önemli noktaIar:
Bezm-i Alem Valide Sultan Camii, Çırağan Sarayı, Büyük Mecidiye Camii (Ortaköy Camii), Esma Sultan Yalısı, Boğaz Köprüsü, Galatasaray Adası, Rumeli Kalesi, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Rumelihisarı Yalısı, Ferik Ahmet Afif Paşa Yalısı, Sait Halim Paşa Yalısı, Rumeli Kavağı, Anadolu Kavağı, Yoros Kalesi, Hidiv Kasrı (Hidiv Pavilion), Bahai Yalısı, Amcazade Hüseyin Paşa Yalısı, Anadoluhisarı, Abud Efendi Yalısı, Kuleli Askeri Lisesi, Beylerbeyi Sarayı.

Nasıl Giderim?

Eminönü İskelesi

Ödeme Yöntemi

Ödemenizi varışta hizmet sağlayıcıya yapabilirsiniz. Hizmet sağlayıcının ön ödeme talep etmesini gerektiren durumlarda hizmet sağlayıcı rezervasyon sonrası sizinle iletişime geçecektir.

Dahil Olanlar

  • Tekne Ücretleri

Hariç Olanlar

  • Yiyecek ve içecekler
  • Otel Transferleri (Gidiş – Dönüş)
  • Rehber

İptal Koşulları

Rezervasyonunuzu 24 saat öncesine kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz. İptal talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Farklı bir iptal koşulu söz konusu ise hizmet sağlayıcı sizinle iletişime geçecektir.

Buluşma / Kalkış Noktası

Hobyar Mahallesi, Otopark, 34112 Fatih/İstanbul, Türkiye

Ek Bilgiler

  • Lütfen rezervasyon onay belgenizin çıktısını yanınızda getirmeyi unutmayınız.

  • Rezervasyon onay belgenizi, teknenizin kalkacağı konumun yanında bulunan bilet gişesine sunarak gemiye kabulünüz için gerekli biletinizi alınız.

  • Lütfen en az 15 dakika öncesinde bilet gişesinde olunuz.

  • Rezervasyonuz kötü hava koşullarına tabidir. Uygunsuz hava koşullarında alternatif başka bir gün veya tam geri ödeme seçenekleri size sunulacaktır.

  • Tekneniz Eminönü'den kalkmaktadır. Eminönü'ne tramvay, metro veya otobüs seçenekleriyle ulaşabilirsiniz. Anadolu Kavağı'nda 15.00'a kadar mola verilmektedir.

Kapak Foto: Ozgur Guvenc
Foto: Egyptian Studio


0 Değerlendirme Görüşünü Paylaş

Geri dön
Kişi Başı 25,00

Tam olarak nerede?