Check for Trips

Geliş Transferi Dahil Özel Tekne ile 3 Saatlik Boğaz Turu

Yurtiçi Turları, İstanbul

Detaylar

Tur Süresi:
3,5 Saat

Rehber:
Türkçe, İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca

Başlangıç Saati:
09:00

Geçerlilik Günleri:
Her gün

Minimum Kişi:
1


Genel Bakış

3,5 saat sürecek olan özel tekne ile boğaz gezinizde kendinizi tarihin ve yemyeşil ormanların içinde bulacaksınız.

Sultan 2. Mehmed’in meşhur Rumeli Hisarı ve her tarafa yayılmış saraylar, camiler ve huzur veren minareler ve Osmanlı yalılarını mavi sulardan selamlayabileceğiniz unutulmaz bir Boğaziçi gezisi sizleri bekliyor... 

Sizi Neler Bekliyor?

Boğaz’ın bir kolu ve doğal bir liman olan, İstanbul’un tarihi ve yeni bölgelerini birbirinden ayıran, Bizans boyunca ilk kolonilerin yerleşmiş olduğu Haliç, Bizans Yahudileri’nin, İtalyan tacirlerin ve Müslüman olmayan diğer azınlıkların ikametgahıdır. Balat’ta Bulgarlar’ın Metal Kilisesi ve 22 km. uzunluğundaki, Ortaçağ'ın en güçlü surları olan Şehir Surları'nı ve görebileceğiniz bir yolculuk ile turumuza başlıyoruz.

Avrupa ve Asya’ yı ayıran su yolu boyunca Osmanlı mimarisinin örneklerinden mermer sarayların, tarihi ahşap köşklerin yanı sıra modern ve lüks evlerin ve apartmanların fotoğraflarını çekme fırsatı yakalayacağınız boğaz turu ile İstanbul'u farklı bir açıdan tanıma imkanına sahip olacaksınız.

Fatih tarafından Boğaz’ı korumak ve kontrol etmek amacıyla inşa ettirilmiş, askeri mimarinin eşsiz bir örneği olan Rumeli Hisarı'nı tekneden izleyebileceksiniz. Ayrıca tekneden Yıldız Sarayı, Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlayan Boğaz Köprüsü ve Beylerbeyi Sarayı'nı da görme imkanı bulacaksınız.

Tekne gezimiz sonrası turumuz Taksim Meydanı'nda sona ermektedir.

Nasıl Giderim?

Konaklama yaptığınız otelden transferiniz gerçekleştirilecektir. Otel bilgileriniz ve buluşma saatini belirlemek için rezervasyon sonrası acenta yetkilimiz sizinle iletişime geçecektir.

Herhangi bir otelde konaklama yapmıyor ancak turumuza katılmak istiyorsanız saat 09.00'da Sarayburnu Çay Bahçesi turumuzun başlangıç noktasıdır.

Ödeme Yöntemi

Ödemenizi varışta hizmet sağlayıcıya yapabilirsiniz. Hizmet sağlayıcının ön ödeme talep etmesini gerektiren durumlarda hizmet sağlayıcı rezervasyon sonrası sizinle iletişime geçecektir.

Dahil Olanlar

  • Rehber
  • Araç
  • Konaklama yaptığınız merkezi otellerden tur başlangıç noktasına gidiş transferi
  • Tüm Giriş ücretleri

Hariç Olanlar

  • Uzak Otellerden gidiş dönüş transferleri
  • Merkezi otelinize dönüş transferi
  • Yiyecek ve İçecekler
  • Kişisel Harcamalar

İptal Koşulları

Rezervasyonunuzu 24 saat öncesine kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz. İptal talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Farklı bir iptal koşulu söz konusu ise hizmet sağlayıcı sizinle iletişime geçecektir.

Buluşma / Kalkış Noktası

Sarayburnu İskelesi Avşa - Marmara Adası, Fatih/İstanbul, Türkiye

Ek Bilgiler

  • Lütfen rezervasyon onay belgenizin çıktısını yanınızda bulundurunuz. 

  • Önemli hatırlatma: Özel tekne için gerekli kişi sayısı sağlanamadığı takdirde turlar şehir hatları vapuru ile yapılacaktır.


0 Değerlendirme Görüşünü Paylaş

Geri dön
Kişi Başı 299,00

Tam olarak nerede?