Check for Trips

Efsane Kral Tomolos’un yaşadığı İzmir’in en yüksek noktası Bozdağ’a Zirve Tırmanışı

Yurtiçi Turları, İzmir

Detaylar

Tur Süresi:
9 saat

Rehber:
2 Uzman Rehber, 1 Sağlık Görevlisi

Başlangıç Saati
09:00

Geçerlilik Günleri:
Ek bilgileri inceleyiniz.

Minimum Kişi:
1


Genel Bakış

Efsane Kral Tomolos’un yaşadığı İzmir’in En Yüksek Noktası Bozdağ zirvesine zorlu bir parkurda tırmanışa hazırlanın. Konusunda uzman 2 rehber ve 1 sağlık görevlisi eşliğinde Bozdağ'ın Zirvesine tırmanacak ve eşsiz manzaranın keyfine varacaksınız.

Sizi Neler Bekliyor?

Saat 09.00'da Ödemiş'te uzman rehberlerinizle buluşup Bozdağ zirvesi için harekete geçeceksiniz. Öncelikle Bozdağ Mahallesini görecek, sonra zorlu bir parkurda zirveye tırmanacaksınız. Zirvede sanddviç ve meyveden oluşan kumanyanızı yerken eşsiz manzaranın da keyfine varacaksınız. 

Öğle yemeğinizi zirve dönüşü tercihinize göre sulu yemek, pide ya da Izgara olarak Bozdağ Mahallesindeki restaurantta alabileceksiniz. Yemeğin ardından turnuz sona eriyor.

Uzman Rehber/Tur Lideri Salim Taşbaş Hakkında
1966 yılında Tokat'ta doğan Taşbaş, 1998 yılından beri Ödemişte yaşıyor ve Ödemiş Mesleki Eğitim Merkezinde Öğretmen olarak görev yapıyor. Salim Taşbaş profesyonel dağcılığa 2007 yılında Isparta Yalvaç Sultan Dağına tırmanarak başlamıştır. Daha sonra Bozdağ, Ağrı, Erciyes, Süphan, Hasan, Kaçkarlar, Dedegöl, Barla, Antalya Kızlar Sivirisi, Medetsiz, Demirkazık, Akdağ ve Honaz dağlarına tırmanış gerçekleştirmiştir. Ayrıca, Allahuekber Dağı Sarıkamış, Şehitleri anma ve Erciyes Dağlarına kış tırmanışı gerçekleştiren Taşbaş, Türkiye Dağcılık Federasyonunun8 tane dağcılık eğitimini tamamlayarak sertifika almıştır. Taşbaş'ın katıldığı ve sertifika aldığı eğitimler: Yaz Temel Eğitimi, Yaz Gelişim Eğitimi, Kış Temel Eğitimi, Kış Gelişim Eğitimi, İleri Kaya Eğitimi, İleri Kar Buz Eğitimi, Yaz Arama-Kurtarma Eğitimi, Kış Arama-Kurtarma Eğitimi

Nasıl Giderim?

Ödemiş Hükümet Konağı önünde Rehber ile buluşma.

Ödeme Yöntemi

Ödemenizi varışta hizmet sağlayıcıya yapabilirsiniz. Hizmet sağlayıcının ön ödeme talep etmesini gerektiren durumlarda hizmet sağlayıcı rezervasyon sonrası sizinle iletişime geçecektir.

Dahil Olanlar

 • Ödemişten yürüyüş parkur başlangıç yerine Ulaşım
 • 2 Rehber
 • 1 sağlık Görevlisi
 • Doğa yürüyüşü ve zirve tırmanışı

Hariç Olanlar

 • İzmir'den Ulaşım
 • Yiyecek ve içecekler
 • Kişisel harcamalar

İptal Koşulları

Rezervasyonunuzu 24 saat öncesine kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz. İptal talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Farklı bir iptal koşulu söz konusu ise hizmet sağlayıcı sizinle iletişime geçecektir.

Buluşma / Kalkış Noktası

Umurbey Mahallesi, Mithatpaşa Cd. No:5, 35750 Ödemiş/İzmir, Türkiye

Ek Bilgiler

 • Fiyat minumum 1 maksimum 13 kişiliktir.Kişi sayısı arttıkça fiyat düşecektir.

 • Lütfen rezervasyon onay belgenizin çıktısını yanınızda bulundurunuz.

 • 15 Haziran-29 Ağustos 2018 arası Cumartesi, Pazar yapılmaktadır.

 • Fiyat, Tur fiyatıdır. İsterseniz 1 kişi isterseniz 30 kişiye kadar grup olarak katılabilirsiniz.

 • Zirve tırmanışı zor parkur derecesindedir.

 • Bu yürüyüş turuna 15-60 yaş arası, sağlık sorunu olmayan, daha önce doğa yürüyüşlerine katılmış, deneyimli kişiler katılabilir.

 • Mevsime göre uygun kıyafetler ve rahat yürüyüş botları giyiniz. Yanınıza sırt çantası, yedek kıyafet, su, güneş gözlüğü ve kremi, şapka/bere, eldiven, mont/anorak almayı unutmayınız.  


0 Değerlendirme Görüşünü Paylaş

Geri dön
Kişi Başı 1.500,00

Tam olarak nerede?