Check for Trips

Antalya Çıkışlı Otel Transferi ve Öğle Yemeği Dahil Kemer, Phaselis ve Olympos Yat Turu

Yurtiçi Turları, Antalya

Detaylar

Tur Süresi:
12 saat

Rehber:
Kaptan ve Tekne Personeli

Başlangıç Saati:
08:15

Geçerlilik Günleri:
1 Nisan - 31 Ekim 2018 Her gün

Minimum Kişi:
1


Genel Bakış

Phaselis Koyu'nun, Olympos Plajı'nın ve Çamyuva mevkiindeki Cennet Koyu'nun mavi sularıyla buluşacak ve aynı zamanda dilerseniz Phaselis ve Olympos antik kentlerini gezebileceksiniz...

Sizi Neler Bekliyor?

Turumuz siz değerli misafirlerimizi otelinizden alarak Antalya’nın 45 km batısında bulunan Kemer Marina'ya transferinizle başlıyor. 

İlk durağımız Phaselis Koyu'nda Yaklaşık 90 dakikalık yüzme molası verilirken arzu ederseniz antik şehir Phaselis’i gezebilirsiniz. Phaselis, üç limana sahip oluşu, konumu ve zengin orman bölgelerine yakınlığından dolayı MÖ 690'da Rodoslular tarafından koloni olarak kurulmuş. Kentin önemli gelir kaynağı deniz ticaretiymiş. Phaselis, ilk zamanlar su ihtiyacını kuyu ve sarnıçlarla karşılarken, Roma Çağı'nda suyu kentin kuzeyindeki bir kaynaktan viyadükle Hadrianus Agorası'nın arkasındaki tepeye getirip, oradan künkler ve kanallarla şehire dağıtılırmış. Phaselis'in esas kalıntıları askeri liman ile güney limanını birbirine bağlayan ana caddede bulunuyor.

Yüzme molamızın ardından Olympos Plajı'na doğru hareket ediyoruz. Seyahat esnasında açık büfe öğle yemeğimizi alıyoruz. Denizin çok dalgalı olması halinde öğle yemeğimizi koyda alıyoruz. Olympos Plajı'na varıyoruz ve iki saatlik yüzme molası verilirken yine dilerseniz Olympos antik kentini gezebilirsiniz.

Önemli bir liman kenti Olympos'un kesin kuruluş tarihi bilinmemekle birlikte M.Ö. 167-168 yıllarında basılan Likya Birlik sikkelerinde adı geçmekte ve Likya Birliği’nde üç oy hakkına sahip 6 şehirden biridir. Kentin günümüze ulaşmış kalıntılarının çoğu orman içinde ağaç ve çalılarla örtülü olup Helenistik, Roma, Bizans dönemlerine aittir. Antalya Müzesince yürütülen kazılarla gün ışığına çıkarılmış olan kalıntılar arasında en ilginci “Kaptan Eudomus'un Lahdi”dir. Nehir ağzının hemen yanında yer alan lahit, hem şiirsel ithaf yazıtında kaptanın adını vermesi hem de uzun kenarındaki gemi kabartmasında gemisinin şeklini vermesi açısından dikkat çekicidir.

Yüzme molamızın ardından Çamyuva mevkiindeki Cennet Koyu’na doğru yol alıyoruz. 45 dakikalık yüzme molası verildikten sonra Kemer’e doğru hareket ediyoruz. Teknemiz Kemer Marina’ya dönüşü sonrası transfer otobüsüne ile Antalya’ ya dönüş başlıyor. Turumuz sizleri otelinize bırakmamızla noktalanıyor.

Nasıl Giderim?

Konaklama yaptığınız otelden transferiniz gerçekleştirilecektir.

Otel bilgileriniz ve buluşma saatini belirlemek için rezervasyon sonrası acenta yetkilimiz sizinle iletişime geçecektir.

Ödeme Yöntemi

Ödemenizi varışta hizmet sağlayıcıya yapabilirsiniz. Hizmet sağlayıcının ön ödeme talep etmesini gerektiren durumlarda hizmet sağlayıcı rezervasyon sonrası sizinle iletişime geçecektir.

Dahil Olanlar

 • Kemer, Phaselis ve Olympos Yat Turu
 • Antalya ve çevresi otelinizden/otelinize transfer hizmeti 
 • Konforlu klimalı araçla servis
 • Öğle yemeği
 • Seyahat/Yolcu sigortası

Hariç Olanlar

 • Ören yeri giriş ücretleri 
 • Tüm içecekler
 • Kişisel harcamalar

İptal Koşulları

Rezervasyonunuzu 24 saat öncesine kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz. İptal talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Farklı bir iptal koşulu söz konusu ise hizmet sağlayıcı sizinle iletişime geçecektir.

Buluşma / Kalkış Noktası

Barbaros Mahallesi, Hesapçı Sk., 07100 Muratpaşa/Antalya, Türkiye

Ek Bilgiler

 • Lütfen rezervasyon onay belgenizin çıktısını yanınızda bulundurunuz.

 • Lütfen yanınızda mayo, havlu, şapka, güneş gözlüğü, güneş yağı ve yeterince su bulundurmayı ihmal etmeyiniz.

 • Ören yerlerini yürüyerek gezeceğiniz için rahat ama sağlam ayakkabı giymeniz tavsiye edilir.


0 Değerlendirme Görüşünü Paylaş

Geri dön
Kişi Başı 140,00

Tam olarak nerede?