Check for Trips

Antalya Çıkışlı Otel Transferi, Rehber ve Akşam Yemeği Dahil Olympos ve Çıralı Yanartaş (Chimera) Turu

Yurtiçi Turları, Antalya

Detaylar

Tur Süresi:
9 saat

Rehber:
Türkçe, İngilizce

Başlangıç Saati:
13:00

Geçerlilik Günleri:
10 Haziran - 31 Ekim Çarşamba, Cumartesi

Minimum Kişi:
1


Genel Bakış

Bu turda antik şehir Olympos'u keşfediniz. Sonrasında Olympos Plajında yüzünüz, sahil kenarında eşsiz günbatımı ve deniz manzarası ile Akşam yemeği yiyiniz ve Çıralı Yanartaş'a çıkınınız...

Sizi Neler Bekliyor?

Turunuz siz değerli misafirlerimizi otelinizden alarak ve Antalya’nın 85 km Güneybatısında Likya yolu üzerinde bulunan Olympos sahiline giderek başlıyor. Hedefimize vardıktan ve 15 dakikalık sahil yürüyüşünden sonra antik şehir Olympos’a ulaşıyoruz. Deneyimli rehber eşliğinde 1,5 saat süren antik şehir gezisinin takibinde sahile geri dönüp Olympos Plajında yüzme molası veriyoruz. Sahil kenarında eşsiz günbatımı ve deniz manzarası ile Akşam yemeği yedikten sonrada Çıralı Yanartaş'a çıkmak için yarım saat süren tırmanışa başlıyoruz. Bir saat Çıralı Yanartaş’ın ateşinde romantik bir zaman geçirdikten sonra Antalya’ya dönüyor ve sizleri otelinize bırakıyoruz.

Önemli bir liman kenti Olympos'un kesin kuruluş tarihi bilinmemekle birlikte M.Ö. 167-168 yıllarında basılan Likya Birlik sikkelerinde adı geçmekte ve Likya Birliği’nde üç oy hakkına sahip 6 şehirden biridir. Birlik’te Likya’nın doğusunu temsil etmiştir. Kentin günümüze ulaşmış kalıntılarının çoğu orman içinde ağaç ve çalılarla örtülü olup Helenistik, Roma, Bizans dönemlerine aittir. Antalya Müzesince yürütülen kazılarla gün ışığına çıkarılmış olan kalıntılar arasında en ilginci “Kaptan Eudomus'un Lahdi”dir. Nehir ağzının hemen yanında yer alan lahit, hem şiirsel ithaf yazıtında kaptanın adını vermesi hem de uzun kenarındaki gemi kabartmasında gemisinin şeklini vermesi açısından dikkat çekicidir.

Çıralı Yanartaş, Olympos’un sönmeyen ateşi, Antalya’nın Kemer ilçesi Çıralı köyü yakınlarındaki bir doğalgaz kaynağı. Deniz manzaralı bir konumda olduğundan ve taşların arasından alevler çıktığından turistlerin yoğun ilgisini çeker. Doğalgaz kaynağı, eski Yunan mitolojisi’nede konu olmuştur...

Nasıl Giderim?

Konaklama yaptığınız otelden transferiniz gerçekleştirilecektir.

Otel bilgileriniz ve buluşma saatini belirlemek için rezervasyon sonrası acenta yetkilimiz sizinle iletişime geçecektir.

Ödeme Yöntemi

Ödemenizi varışta hizmet sağlayıcıya yapabilirsiniz. Hizmet sağlayıcının ön ödeme talep etmesini gerektiren durumlarda hizmet sağlayıcı rezervasyon sonrası sizinle iletişime geçecektir.

Dahil Olanlar

 • Olympos ve Chiemera Turu
 • Antalya ve çevresi otelinizden/otelinize transfer hizmeti 
 • Profesyonel rehber eşliğinde konforlu klimalı araçla servis
 • Akşam yemeği
 • Seyahat/Yolcu sigortası

Hariç Olanlar

 • Ören yeri giriş ücretleri 
 • Tüm içecekler
 • Kişisel harcamalar

İptal Koşulları

Rezervasyonunuzu 24 saat öncesine kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz. İptal talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Farklı bir iptal koşulu söz konusu ise hizmet sağlayıcı sizinle iletişime geçecektir.

Buluşma / Kalkış Noktası

Barbaros Mahallesi, Hesapçı Sk., 07100 Muratpaşa/Antalya, Türkiye

Ek Bilgiler

 • Lütfen rezervasyon onay belgenizin çıktısını yanınızda bulundurunuz.

 • Lütfen yanınızda şapka, güneş gözlüğü, güneş yağı ve yeterince su bulundurmayı ihmâl etmeyiniz.

 • Ören yerlerini yürüyerek gezeceğiniz için rahat ama sağlam ayakkabı giymeniz tavsiye edilir.


0 Değerlendirme Görüşünü Paylaş

Geri dön
Kişi Başı 180,00

Tam olarak nerede?