Check for Trips

Antalya Çıkışlı Otel Transferi, Rehber, Tekne Gezisi ve Öğle Yemeği Dahil Demre, Myra ve Kekova Batık Şehir Turu

Yurtiçi Turları, Antalya

Detaylar

Tur Süresi:
12 saat

Rehber:
Türkçe, İngilizce

Başlangıç Saati:
07:00

Geçerlilik Günleri:
Pazartesi, Çarşamba, Cuma

Minimum Kişi:
1


Genel Bakış

Simena Köyü ve Kalesine, Kekova Adasındaki Batık Şehirei Demre'deki Noel Baba (St. Nicholaus) kilisesine ve Myra'da bulunan Likya kaya mezarları ve Roma tiyatrosu'nu ziyaret edeceğiniz unutulmaz bir gün sizleri bekliyor.

Sizi Neler Bekliyor?

Turunuz siz değerli misafirlerimizi otelinizden alarak Antalya’nın 150 km batısında bulunan Demre Üçağız limanına gidişimizle başlıyor. Limandan bir buçuk saat süren bir tekne turuna çıkıp sırasıyla Simena Köyü ve Kalesi, takibinde ise Kekova Adası ve Batık Şehir ziyaret edilecek. Dönüş istikametinde Burç koyunda yaklaşık yarım saat yüzme molası verilip tekne gezintisi tekrar Üçağız’da son bulacak. Devamında Demre merkezine doğru hareket edilecek.

Demre'de vereceğimiz açık büfe öğle yemeği molasının ardından deneyimli rehberimizin eşliğinde Demre’deki Noel Baba (St. Nicholaus) kilisesi gezilecek ve daha sonra Myra’ya geçilecek. Burada bulunan Likya kaya mezarları ve Roma tiyatrosu ziyaret edildikten sonra Antalya’ya dönülecek ve sizler otelinize bırakılacaksınız.

11. Yüzyılda inşa edilmiş olan St. Nicholas Kilisesi Aziz Nicholas'dan kalan bir mirastır ve Demre’nin en çok ziyaret edilen yeridir. Aziz, Patara’nın yakınlarında doğmuş ve rahip olmadan önce psikoposluk kademesine ulaşarak bir çok iyi işle Roma kasabası Myra’da (sakızdan türetilmiş bir isimdir) insanların yol göstericisi haline gelmiş. Efsaneye göre, Noel Baba küçük keseler içinde altını, evlenme yaşına gelmiş ama çeyizi olmayan fakir kızların evlerinin bacasından aşağıya atarmış. Yapmış olduğu iyiliklerin karşılığında kutsanarak, bakirelerin, denizcilerin, çocukların, tefecilerin ve Kutsal Rusya’nın koruyucu azizi haline gelmiştir. Myra’daki Likya kaya mezarları ve amfitiyatro ise mutlaka görülmesi gereken, ender rastlanan mimari yapılar arasında yer almaktadır.

Nasıl Giderim?

Konaklama yaptığınız otelden transferiniz gerçekleştirilecektir.

Otel bilgileriniz ve buluşma saatini belirlemek için rezervasyon sonrası acenta yetkilimiz sizinle iletişime geçecektir.

Ödeme Yöntemi

Ödemenizi varışta hizmet sağlayıcıya yapabilirsiniz. Hizmet sağlayıcının ön ödeme talep etmesini gerektiren durumlarda hizmet sağlayıcı rezervasyon sonrası sizinle iletişime geçecektir.

Dahil Olanlar

 • Demre, Myra ve Kekova Batık Şehir Turu
 • Antalya ve çevresi otelinizden gidiş-dönüş transfer hizmeti 
 • Profesyonel rehber eşliğinde konforlu klimalı araçla servis
 • Tekne gezisi
 • Yüzme molası
 • Fiks menü öğle yemeği
 • Seyahat/Yolcu sigortası

Hariç Olanlar

 • Ören yeri giriş ücretleri 
 • Tüm içecekler
 • Kişisel harcamalar

İptal Koşulları

Rezervasyonunuzu 24 saat öncesine kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz. İptal talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Farklı bir iptal koşulu söz konusu ise hizmet sağlayıcı sizinle iletişime geçecektir.

Buluşma / Kalkış Noktası

Barbaros Mahallesi, Hesapçı Sk., 07100 Muratpaşa/Antalya, Türkiye

Ek Bilgiler

 • Lütfen rezervasyon onay belgenizin çıktısını yanınızda bulundurunuz.

 • Lütfen yanınızda mayo, havlu, şapka, güneş gözlüğü, güneş yağı ve yeterince su bulundurmayı ihmâl etmeyiniz

 • Yoğun hava muhalefeti durumunda tekne turu iptal edilip, yerine Phaselis antik şehri gezilecektir.


0 Değerlendirme Görüşünü Paylaş

Geri dön
Kişi Başı 165,00

Tam olarak nerede?